Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Коли дитина б´є маму

Коли дитина б'є маму

У різні моменти розвитку і зростання дитина півтора - трьох із половиною років починає перевіряти межі дозволеного, зокрема таким способом: б´є, щипає, кусає, смикає за волосся маму, тата, бабусю. Як правило, в цьому віці події розгортаються в колі сім´ї і ще не поширюються на інших дітей.

Що робити? Звісно, рецепт не універсальний, але у випадках, коли мова йде про перевірку кордонів, цього достатньо.

1. Відразу після удару важливо сказати дитині, що Вам боляче і Ви не хочете, щоб вона Вас била.

2. Якщо удар повторюється, постарайтеся перехопити руку.

3. Якщо в цей момент дитина перебуває у Вас на руках, після другої спроби, потрібно спустити її з рук, знову ж супроводжуючи словами, що Вам не приємно і на таких умовах Ви спілкуватися не будете. Таким чином, ми приєднуємо до слів дії, демонструючи при їх допомозі суть слів.

4. Якщо дитина плаче, можна практично відразу взяти її назад на руки і пожаліти. Адже наше завдання не покарати і принизити, а пояснити. А несподіваним для дитини спуском з рук Ви дійсно її засмутили.

5. Якщо після того, як Ви взяли малюка на руки, удар повторюється, знову спускайте його з рук, так само по можливості спокійно пояснюючи, ЩО КОНКРЕТНО Вам не підходить. Важливо знайти такі слова, щоб було точно зрозуміло, що не дитина погана, а її поведінка неприпустима.

6. Звісно, після цієї спроби відразу на руки вже не берете. Але й доводити до істерики теж не варто. Наступного разу можна взяти на руки, злегка притримуючи ручки малюка.

7. Якщо дитина не на руках, важливо також, супроводжуючи дії словами, дистанціюватися. Тобто якщо Ви грали разом, припинити гру, якщо малюк підбіг і вдарив - вийти з кімнати.

8. Якщо все це відбувається в присутності інших членів сім´ї чи друзів, важливо, щоб вони або не втручалися в ситуацію, або підтримали маму. В даному випадку краще пожаліти потерпілого, повністю ігноруючи кривдника. Такий приклад демонструє дитині, що така поведінка - не найвдаліший спосіб привернути увагу і, головне, що він не працює.

9. У всіх цих діях важлива послідовність. Тобто якщо маму не можна бити, значить не можна ні вранці, ні ввечері, ні на вулиці, ні в гостях, ні в яких інших ситуаціях. Як правило, для того, щоб вирішити проблему вистачає 2-3 тижнів.



Класичні помилки батьків, коли вони намагаються впоратися з подібною поведінкою:

1. «Дати здачі» - несильно вдарити по руці у відповідь. Це невірно. Адже діти копіюють поведінку батьків. І таким чином Ви демонструєте дитині, що удар - це цілком допустимий спосіб висловити своє невдоволення. Те, що не можна дитині, не можна і мамі.

2. «Прикинутися плачючим» - це спектакль. Якщо не чіпати сам факт обману, то ще й те, як мама щось зображує саме по собі "розвага". Особливо в рік-півтора. І є ризик, що дитина далі буде повторювати свої дії, щоб побачити «спектакль».

3. Те ж саме, що і п. 2 стосується крику, зойків болю і т.д. Якщо дитина не лякається, то сприймає це як «спектакль». І, можливо, захоче його повторити.

4. Сором. Як тобі не соромно і т.д. Сором це соціальна мірка, яка, якщо і ефективна у виховних цілях, то набагато пізніше. Для малюків це просто слово.

На початку статті я писала, що це часто є перевіркою кордонів. Звісно, в тому випадку, коли в сім´ї дитина не бачить такого. Якщо її б´ють саму, або один з батьків може підняти руку на іншого, то починати змінювати ситуацію варто з себе.

За матеріалами mamochka.kz

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Чи вміє ваша дитина концентрувати увагу?

Вирішальне значення для результатів будь-якої праці має здатність концентрувати увагу. Дитина, яка вміє уважно слухати вчителя в школі, легше засвоює матеріал і витрачає менше часу для виконання домашніх завдань. Завдяки цьому має більше часу на відпочинок і розваги.

Як характер мами впливає на дитину?

Ні для кого не секрет, що багато в чому виховання і розвиток дитини безпосередньо залежить від того, яким характером володіє її мама. Безумовно, виховуючи свою дитину, любляча мама намагається прищепити їй тільки найкращі і правильні життєві цінності, зробити дитину доброю, працьовитою і розумною людиною. Але іноді буває, що захоплюючись якимись стереотипами, мами забувають про головні правила розвитку та виховання своєї дитини. Отже, давай дізнаємося, яким характером володієш ти, і яку дитину ти в результаті виростиш?

Перші кроки дитини: головне не поспішати!

Уже в той момент, коли дитина робить свій перший переворот зі спинки на животик, він готується до ходіння. Спираючись на ручки, вона виявляє новий ракурс. Піднімає головочку і розглядає все навколо. Наступний етап - встати на карачки. М'язи спини зміцнюються, координація рухів поліпшується.

Персоналізовані казки. Казкотерапія, як метод виховання дитини

При слові «казка» перша асоціація, яка виникає в кожної людини – це дитинство. Дійсно, дитинство і казка нерозривно пов´язані одне з одним. З найперших днів батьки, укладаючи доньку чи сина спати, наспівують колискові і розповідають дитячі казки. Казка - кращий засіб зацікавити маленьку людину, заспокоїти її, змусити замислитися, допомогти усвідомити навколишній світ і дослідити його. Казка розвиває фантазію і будить творчі здібності.