Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чи вміє ваша дитина концентрувати увагу?

Чи вміє ваша дитина концентрувати увагу?

Вирішальне значення для результатів будь-якої праці має здатність концентрувати увагу. Дитина, яка вміє уважно слухати вчителя в школі, легше засвоює матеріал і витрачає менше часу для виконання домашніх завдань. Завдяки цьому має більше часу на відпочинок і розваги.


Уміння концентрувати увагу залежить від віку дитини. Діти дошкільного віку в основному можуть зосереджуватися лише на короткий час. З віком здатність концентрувати увагу значно зростає. Однак ця здатність залежить не тільки від віку, але і від типу нервової системи дитини. Найбільше труднощів виникає у дітей з підвищеною збудливістю, у яких спостерігається швидка зміна збудження і гальмування. Хороша концентрація уваги залежить також і від тренування.

З перших років життя дитині треба створювати такі умови, при яких від неї можна вимагати виконання відповідних її віку задач. На формування здатності концентрувати увагу у дитини в першу чергу впливає сім'я. Якщо в сім'ї галаслива, неспокійна атмосфера, невпорядкований спосіб життя, безлад в будинку і відсутність турботи про те, щоб розпочата дитиною справа доводилася до кінця, то це серйозно заважає розвитку уваги.

Діти дуже часто скаржаться на перевантаженість уроками, а батьки погоджуються з ними, не вникаючи в причини перевантаженості. В цьому випадку потрібно звернути увагу на те, що, можливо, їх діти займаються неправильно, неекономно. Багато помилок при виконанні завдань у школярів виникають через те, що вони неправильно прочитали умову задачі, недбало переписали зміст тексту, помилилися в елементарних арифметичних діях.



Батькам часом здається, що у дитини немає здібностей, тільки тому, що вона не пам'ятає, про що йшла мова на уроці, чи багато часу витрачає на виконання домашніх завдань, досягаючи при цьому вельми слабких результатів. Насправді ж ця дитина найчастіше не використовує повністю своїх можливостей, тому що не вміє концентрувати увагу. Відомо, що на пошуки помилок і їх виправлення йде багато часу і сил, які можна було б використовувати на засвоєння нового матеріалу. Висока концентрація уваги забезпечує кращу якість виконання завдання і сприяє підвищенню продуктивності праці.

Спостереження за іграми і роботою дитини може дати батькам багатющий матеріал для того, щоб оцінити рівень здатності своєї дитини до зосередженості і уважності. Якщо батьки приходять до висновку, що увага у дитини розвинена слабко, необхідно терміново починати тренування, постійно займаючись формуванням у неї спостережливості та уваги.

Важливо врахувати той факт, що набагато легше і швидше справляється з домашніми завданнями та дитина, яка сідає за уроки відпочивши після школи, задовго до вечора, але не відразу після їжі. Легше займається той учень, у якого є система і режим роботи.

Допоможіть своїм дітям - створіть потрібні умови, проконтролюйте їх режим і покажіть на особистому прикладі, що потрібно доводити розпочату справу до кінця!

За матеріалами terrawoman.com.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Як характер мами впливає на дитину?

Ні для кого не секрет, що багато в чому виховання і розвиток дитини безпосередньо залежить від того, яким характером володіє її мама. Безумовно, виховуючи свою дитину, любляча мама намагається прищепити їй тільки найкращі і правильні життєві цінності, зробити дитину доброю, працьовитою і розумною людиною. Але іноді буває, що захоплюючись якимись стереотипами, мами забувають про головні правила розвитку та виховання своєї дитини. Отже, давай дізнаємося, яким характером володієш ти, і яку дитину ти в результаті виростиш?

Перші кроки дитини: головне не поспішати!

Уже в той момент, коли дитина робить свій перший переворот зі спинки на животик, він готується до ходіння. Спираючись на ручки, вона виявляє новий ракурс. Піднімає головочку і розглядає все навколо. Наступний етап - встати на карачки. М'язи спини зміцнюються, координація рухів поліпшується.

Персоналізовані казки. Казкотерапія, як метод виховання дитини

При слові «казка» перша асоціація, яка виникає в кожної людини – це дитинство. Дійсно, дитинство і казка нерозривно пов´язані одне з одним. З найперших днів батьки, укладаючи доньку чи сина спати, наспівують колискові і розповідають дитячі казки. Казка - кращий засіб зацікавити маленьку людину, заспокоїти її, змусити замислитися, допомогти усвідомити навколишній світ і дослідити його. Казка розвиває фантазію і будить творчі здібності.

Коли дитина б´є маму

У різні моменти розвитку і зростання дитина півтора - трьох із половиною років починає перевіряти межі дозволеного, зокрема таким способом: б´є, щипає, кусає, смикає за волосся маму, тата, бабусю. Як правило, в цьому віці події розгортаються в колі сім´ї і ще не поширюються на інших дітей.