Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дихання під час пологів

Дихання під час пологів

Кожна майбутня мама хвилюється перед пологами. Це цілком природно, але головне, щоб страх не завадив тобі зробити все правильно і полегшити пологи і тобі, і твоєму малюкові.


Навіщо це потрібно?

Під час пологів майбутня мама завжди відчуває сильні больові відчуття. Зауваж, сильні, але не нестерпні. І коли жінка відчуває мало не панічний жах перед родовим болем, причина цього - сам страх, що переслідує її. Тіло під час пологів дуже напружується, але не для того, щоб малюк з'явився на світ благополучно, а просто щоб впоратися з болем і страхом. І всі сили йдуть не туди, і нікому від цього краще не стає. Від страху вагітна жінка затискається, чим провокує зайві проблеми і додаткові больові відчуття. Тепер здогадайся який найпростіший спосіб досягти спокою? Правильно, глибоко дихати.

Де навчитися?

Дейл Карнегі рекомендував своїм пацієнтам боротися з занепокоєнням, роблячи щось для вирішення проблеми. У твоєму випадку, рішення - якомога краще підготуватися до пологів. Помічників в цій нелегкій справі достатньо. Наприклад, ти можеш пройти курси для вагітних. І зробиш дуже мудро. А якщо не хочеш на курси, в мережі дуже багато відео про гімнастику для майбутніх мам, і найголовніше - про правильне дихання під час пологів. Як і в будь-яких тренуваннях, тут найважливіша регулярність підготовки.



І до практики ...

Коли прийде пора народжувати, твоє тіло вже буде знати, що робити. Правильне дихання може значно зменшити родові болі, а заодно і сконцентрувати тебе на самому головному. Запам'ятай, що на різних етапах пологів дихати потрібно по-різному.

При сутичках - вдихай довше, ніж видихай, наповнюючи свій організм киснем. Дихай повільно і глибоко, концентруйся на диханні, а не на страшних думках. Коли болі посиляться, постарайся розслабити живіт, це зменшить неприємні відчуття. Ну, а якщо глибоке дихання вже не полегшує болю, значить, пора переходити на прискорене. Все-таки краще, якщо тобі все покаже і розповість тренер, або ти в подробицях побачиш на відео.

Під час пологів потреба твого організму в кисні збільшується в кілька разів, тому не потрібно відкидати знеболююче, адже через біль може порушиться потрібний ритм дихання, який ти і так не без зусиль намагаєшся утримати.

Якщо ти зможеш контролювати своє дихання, твоя впевненість в тому, що ти контролюєш пологи теж зросте. Тому постарайся зробити дихальні вправи звичними, щоб під час пологів не розгубитися.

За матеріалами mama.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Слушні поради вагітним від жінок, які вже стали матусями

Кожна жінка завагітнівши, хоче стати найкращою матусею для свого малюка. У цей час у вас все перевертається з ніг на голову. Ті речі, які для вас раніше були важливими, зараз втрачають сенс. Наприклад, похід у кіно або кафе з друзями був невід'ємним атрибутом вашого колишнього життя. А зараз для вас з пузожителем найголовніше – спокійна домашня обстановка і смачна домашня їжа. Я вже мовчу про пристрасті вагітної жінки! Смак змінюється до невпізнання: ви можете полюбити банани з солоними огірками або пряники з томатним соком.

Навіщо вагітній спецкурси

Протягом дев'яти місяців майбутній мамі доведеться навчитися багатьом речам, які пов'язані з вагітністю, майбутніми пологами, а також навичкам догляду за малюком. Є чимало способів освіти, але в останні роки все більшу популярність завойовують спеціальні курси або школи для вагітних.

Як вибрати школу для майбутніх батьків?

Ви скоро станете мамою! Інтернет вивчений вздовж і впоперек, стосами скуповується література про вагітність, пологи і вихованні дітей, але все одно хочеться чогось ще. Жіночі консультації нечасто радують майбутніх мам різноманітністю занять та індивідуальним підходом ...

Басейн під час вагітності - можна чи ні? Вправи для вагітних у воді

Які тільки думки не приходять у голову жінкам, які наважились на плавання у громадському басейні. І начебто ти впевнена, що хочеш плавати, хочеш хоча б пару разів на тиждень згадувати про активний спосіб життя, мрієш швидше набути форми після пологів. Але, в той же час ти розумієш, що крім тебе, в басейні плавають ще як мінімум чоловік 100 на день і далеко не у всіх є ті самі довідки від лікаря ... Адже твоє головне завдання "не нашкодити малюкові" ... Що ж робити в такому випадку?