Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Особливості поведінки дітей під час годування грудьми (частина друга)

Маленька дитина тримається за вушко

Це продовження статті про типові проблемні ситуації, з якими стикаються годуючі матері.

«Розгубленість перед соском»
Дитина, що прикладається до грудей, проявляє велику активність, намагаючись знайти сосок, але захопити й утримати його не може, що нервує її, вона починає кричати. Ця ж дитина чудово бере соску пляшки із зцідженим молоком або сумішшю. Виникає така поведінка у випадках, коли новонароджений в 1-2-у добу життя мав досвід смоктання з пляшки або смоктання пустушки триваліший, ніж досвід узяття грудей. Характер смоктальних рухів при смоктанні соски абсолютно інший і вимагає значно менших зусиль, ніж із грудей матери. Тому стереотип смоктання з пляшки переважає і закріплюється краще. Така дитина потребує повного відлучення від пляшок і сосок, а також наполегливого і терплячого навчання смоктати з грудей. Деякі педіатри рекомендують для стимуляції захоплення соска на початку годування капати на шкіру соска і біля неї заздалегідь зціджене молоко. Доцільно збільшити число докладень до грудей, а необхідний докорм проводити зцідженим молоком з ложки.

«Жадібна дитина»
Іноді проблему створює надзвичайно жадібне й енергійне смоктання дитини. Якщо при цьому і молока цілком достатньо, такий активний сосун дуже швидко наковтується не тільки молока, але й повітря. Швидко виникає відрижка, неспокій. Для таких дітей необхідно організувати в годуванні 1-2-3 перерви для того, щоб потримати їх декілька хвилин у вертикальному положенні для відрижки повітря, і потім знову прикласти до грудей. Таким чином, якщо для більшості дітей таке вертикальне положення необхідне тільки один раз в самому кінці годування, то для них воно застосовується 2-3 рази.

«Ненаситна дитина»
У перші місяці життя деякі діти більш ніж часто вимагають годування грудьми (або в деякі дні). Це можна пояснити тим, що дитина в даний час активніше росте і, тому вимагає більше їжі. Найчастіше це має місце в 3, 6 тижнів, в 3, 6 місяців. Хоча все індивідуально і неповторно. У періоди інтенсивного годування, необхідно взяти вихідний від всіх домашніх і інших справ, що вимагають від вас великих зусиль. Ваша втома може виникнути не від частіших і триваліших годувань, а від можливого сум´яття навколо годування дитини.

«Непосида»
У другому півріччі деякі діти можуть під час годування грудьми проявляти підвищену активність: щось робити руками або просто ними заважати годуванню, стучати ніжкою, проводити повороти і інші рухи, не випускаючи при цьому груди. Необхідно дитину ближче притиснути до себе, під час годування за допомогою одягу і ваших рук обмежте його рухову активність. Спроби підвищеної активності дитини потрібно присікати на самому початку їх проявів.

Плач дитини
Багато матерей починають вводити необов´язкове до годування молочною сумішшю через крик дитини. Не знайшовши причину плачу і не виключивши її, ми дуже часто шляхом введення нових продуктів харчування тільки робимо нові помилки. Адже плач (особливо в перші місяці життя дитини) — це один з небагатьох способів звернути на себе увагу і спроба хоч що-небудь змінити в навколишньому світі. Приклади найбільш частих причин, з яких діти плачуть (окрім «голодного» плачу): дискомфорт (брудно, жарко, холодно), втома (дуже багато вражень, відвідувачів), хвороба або біль, «кишкові коліки», непереносимість їжі матері, лікарські препарати, уживані матір’ю.

Відмова від грудей або «Страйк грудного годування»
Звичайне годування грудьми припиняють після відмови дитини від грудей. Відмова дитини може надати сильну негативну дію на матір. Вона може відчути себе знехтуваною і непотрібною (Куди ж він без вас?). Необхідно навчитися знаходити причини відмови від грудей і допомогти дитині продовжити годування грудьми.
Часті причини відмови від грудей:
1) Дитина нездорова, у неї щось болить або вона знаходиться під дією яких-небудь ліків.
• Необхідно вирішити проблему спільно з лікарем.
2) Є складнощі в техніці годування грудьми (звик годуватися з пляшки або смоктати пустушки; отримує недостатню кількість молока через неправильне докладення до грудей або через нагрубання грудей; «пізній старт» — деякі діти вчаться ефективно смоктати довше, ніж інші).
• Необхідно тренуватися, тренуватися і ще раз тренуватися.
3) Просто турбувався (дискомфорт, втома, зміна запаху матері, зміни в харчовому раціоні мами і так далі).
• Необхідно виключити причину неспокою.
4) Уявна відмова (щось відвернуло, поганий настрій і хвилювання матері й так далі).
• Необхідно почати все спочатку в спокійнішому місці і з кращим настроєм.

(дитячий лікар Яловчук А.В.)

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Вагітність і коронавірус: чи може COVID-19 нашкодити малюкові?

Вагітність – прекрасний, але і повний переживань період. Вас долають тисячі питань і сумнівів: від простих (але не дурних, тому що під час вагітності не буває дурних запитань) до дійсно складних.

Грудне вигодовування двійнят: поради новоспеченій мамі

Удвічі більше дітей – вдвічі більше складнощів з грудним вигодовуванням? А ось і не обов'язково! Озброївшись нашими порадами, ви впораєтеся із годуванням двійні...

Що дарувати на виписку з пологового будинку

Народження дитини – найбільше свято в житті батьків. Невдовзі після нього приходе інше – виписка мами з дитиною з пологового будинку. Й так хочеться порадувати їх у цей день щирими привітаннями та подарунками.

Сон і годування немовляти: 10 важливих порад для батьків

Немовлята такі дивовижні! Вони зовсім крихітні, а їхня ніжна шкіра і солодкий запах просто не можуть не викликати захоплення. Але як на рахунок турботи про новонародженого? Тут все не так чарівно. Новоспеченим батькам складно розібратися з годуваннями і сном немовляти, через які вони виснажені буквально постійно.

При використаннi матерiалiв з порталу mama-tato.com.ua активне посилання на нас обов'язкове.
|
Copyright 2007-2021 Mama-tato.com.ua
Усі права захищено.
All rights reserverd.
Система Orphus