Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Яку користь «егоїстичне батьківство» може принести вашій родині?

Яку користь «егоїстичне батьківство» може принести вашій родині?
 

Чи встигли ви вже стати батьками, чи тільки плануєте поповнення в родині, є одна річ, яка пов'язує практично всіх мам і татусів – ми щиро віримо в те, що повинні ставити потреби дитини вище своїх. Навіть подумати дико про зворотне, чи не так?

Чудовим прикладом є кисневі маски в літаках. Якщо ви літали, то напевно чули інструктаж про те, що батьки повинні спочатку одягти маски на себе, потім вже на дитину. Проте, коли маски випадають, матусі все одно поспішають одягти їх на малюків, ігноруючи правило техніки безпеки.

Так чи інакше, з якоїсь причини сучасні батьки (особливо мами) охоплені почуттям обов'язку і сповнені рішучості зробити все для дитини, не дивлячись на те, чим доведеться пожертвувати для себе особисто. Такі пріоритети здебільшого продиктовані страхом, що будь-яку іншу поведінку буде розцінено як помилку (або навіть провал) для ролі батьків.

Киснева маска в літаку – лише приклад множинних ситуацій в житті, коли мамі потрібно в першу чергу подбати про себе, щоб мати можливість і здатність піклуватися про дитину. Але, на жаль, багато сучасних мам продовжують ставити свої потреби на останнє місце, через що страждають фізично, емоційно, соціально і навіть ментально.

Насправді ж, найкращий спосіб подбати про свою дитину – це підготувати її до майбутнього життя, озброївши необхідними навичками, звичками і внутрішньою впевненістю. Це означає, що іноді вам потрібно бути жорсткими і ставити завищені вимоги, щоб чаду завжди було, до чого прагнути, і куди розвиватися.

Сьогоднішня культура і підступна тенденція натуралізму в питанні виховання дітей (грудне вигодовування на вимогу, органічні продукти, спільний сон, тряпчані підгузники) повертає нас до старі часи, коли материнство було центральною частиною жіночого життя.

Сучасні жінки поглинені ідеєю материнства і нереальними очікуваннями, що змушують їх в підсумку приносити чималі жертви (щоб не стати поганою мамою). Можливо, вищеописані концепції здадуться вам занадто жорсткими, але одна річ, яку ви повинні з них винести – це те, що приділяти собі час і піклуватися про себе не егоїстично, а необхідно. Приділяючи собі увагу і встановлюючи кордони з дитиною, щоб забезпечити собі особистий простір, ви будете жити набагато здоровіше, щасливіше і набагато адекватніше виховувати малечу.

Отже, з огляду на все вищесказане, ми хочемо дати вам кілька порад, які допоможуть жити збалансованим життям і залишатися в гармонії з собою, виховуючи дітей.

Порада #1: Вставайте раніше

Відмінний спосіб знайти більше часу для себе – це почати вставати раніше за всіх в будинку. Спочатку це може бути складно, але згодом ви не зможете відмовитися від цього часу в тиші і спокої. У цей час обов'язково робіть щось для себе, що зробить ваш день більш приємним. Будь то читання, тренування, медитація, гаряча ванна або просто чашка чаю – головне не використовуйте цей час на те, щоб щось вимити, попрацювати або підготувати до того часу, як всі встануть. Присвятіть цей час лише собі.

Порада #2: Знаходьте час на улюблене хобі

Останнє, чого ви хочете – це бути ображеною мамою. Якщо ви весь час будете віддавати комусь, то зовсім забудете ту людину, якою ви були до материнства. Якщо у вас є улюблене хобі, знаходьте для нього час хоча б раз на тиждень і зробіть цей час настільки ж важливим, як похід до лікаря. Якщо ж у вас зараз немає захоплень, саме час знайти їх. Вивчення іноземної мови, навчання фотографії, малювання – ви можете займатися буквально всім, чим хочете!

Порада #3: Не втрачайте професійні навички

Мами, які вирішують залишитися вдома заради виховання дитини, часто жертвують заради цього своєю кар'єрою. Так, коли дитина маленька, не у всіх є можливість займатися і малюком, і кар'єрою одночасно. Але постарайтеся не розгубити свої навички: як мінімум ходіть до бібліотеки або розвивайтеся за допомогою курсів в Інтернеті – відстежуйте тенденції у вашій сфері настільки, наскільки це можливо. Якщо можете, працюйте на частковій зайнятості, щоб «залишатися у формі». Як мінімум, не дайте собі деградувати і прикладайте зусилля, щоб стимулювати мозок – це допоможе не тільки відволіктися від нескінченної зміни підгузників, але і не пожертвувати кар'єрою, щоб не ставити пізніше це в докір своєму чоловікові або дитині.

Порада #4: Створіть свій власний куточок

Чи живете ви у великому будинку, або в крихітній квартирці, постарайтеся облаштувати свій особистий куточок. Маючи свій особистий простір, який тільки ваш, ви навчите дітвору повазі до особистих кордонів. Це має бути місце, яке захищає вас від суєти зовнішнього світу, допомагає заспокоїтися і надихає. Дітлахам можна облаштувати такі самі куточки в їхніх кімнатах.

Порада #5: Попросіть про допомогу

У вас ніколи не буде ідеальних умов для виховання дитини. Але поліпшити існуючі можна, збалансувавши своє життя. Важливий крок на шляху до такого балансу – це зосередитися на своєму емоційному і фізичному самопочутті, своїх потребах. Звичайно ж, молодій мамі зробити це вкрай непросто, саме тому вам варто делегувати частину своїх обов'язків – не соромитися звертатися за допомогою до рідних і близьких. Повірте, ваша сім'я і друзі з задоволенням виручать вас! Сподіваємося, ці поради допоможуть вам створити більше можливостей для турботи про себе і почати по-справжньому насолоджуватися сімейним життям. Якщо ви зробите час для себе регулярною звичкою і відкинете вину за те, що робите щось для себе, ви незабаром зрозумієте, наскільки більш якісним стало ваше життя, і наскільки кращими батьками ви стали самі.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Як «правильно» карати дитину?

Процес виховання неминуче передбачає наявність такого моменту як покарання. Якщо слово «покарання» піднімає в вашій уяві картину, де заплаканий малюк стоїть в кутку, а мама (тато) злісно виговорюють його (чи навіть шльопають по попі) – доведеться розірвати цей шаблон. Адже покарання може бути абсолютно різним (на щастя, для більшості сучасних батьків фізичне покарання – річ неприпустима). Не хотілося б оперувати термінами «правильно» і «не правильно», адже границі їх дуже розмиті, та, тим не менш, поговоримо про «правильне» покарання в контексті «ефективне покарання» - таке, яке приносить бажаний ефект. Отож…

Якщо у вашої дитини з’явились уявні друзі

Ви помітили, що ваша дитина почала спілкуватися з уявними товаришами, граючись, вона називає їх імена, спілкується з ними, а, може, навіть, доглядає за такими «друзями»: годує, водить на горщик, вкладає спати? Звісно, це може здивувати чи навіть насторожити батьків. Чи варто хвилюватися?

Виховання «страшилками»: чи існує альтернатива?

Класична ситуація: дитина відмовляється їсти (одягатися, спати, читати, прибирати, чистити зубки…), а батьки, в якості виховного методу, одразу підключають старі-добрі «страшилки» - прийде Баба Яга, лікар зробить укол, забере міліціонер, з’явиться павучок чи рогата коза… Ці нехитрі сюжети передаються з уст в уста: Бабою Ягою лякали нас, тепер і ми своїх дітей лякаємо. А робимо це тому, що такий метод майже завжди спрацьовує, хоча інколи задумуємось: чи правильно залякувати малечу?

Дитячі вікові кризи: як пережити їх батькам?

Розвиток дитини відбувається нерівномірно: зазвичай, зміни у дитячій психіці відбуваються плавно та поступово - так звані стабільні періоди, проте є й інші – кризові періоди, під час яких ці зміни відбуваються бурхливо та динамічно. Більшість вікових криз людина переживає саме у дитинстві. Батьки часто виявляються не готовими до таких перемін і реагують на них неправильно, псуючи нерви собі та створюючи психологічні проблеми для свого чада. Отже, які вікові кризи проходить дитина, що відбувається в ці періоди та як реагувати батькам, коли вони помітили, що їхнє дитя переживає внутрішню «революцію»?