Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Популярні міфи про грудне вигодовування (частина 3)

Популярні міфи про грудне вигодовування (частина 3)
 

Як правильно годувати? Скільки дитині потрібно молока? Чи вистачає малюкові молока, чи, можливо, його потрібно догодовувати? Всі ці питання нерідко турбують молодих мам. На цю тему існує величезна безліч статей і наукових досліджень, але як і раніше тема грудного вигодовування оповита величезною кількістю міфів і помилок. Сьогодні, в продовження циклу статей про найпопулярніші міфи про грудне вигодовування ми розглянемо ці питання більш детально.Міф 9. На контрольному вигодовуванні можна дізнатися, чи вистачає дитині молока

На контрольному вигодовуванні у педіатра нічого дізнатися не вийде. На це є своя причина – діти, які годуються на вимогу, щоразу висмоктують різну кількість молока (це може бути і 10, і 50 і 100 г), і це незалежно від тривалості годування. Достовірно дізнатися, чи вистачає дитині молока, можна, провівши тест на мокрі пелюшки, або по набору ваги за тиждень, але ніяк не під час контрольного вигодовування.

Міф 10. Дитині до 2 місяців потрібно 6-8 годувань на добу, в 3-4 місяці – 5-6 годувань, в піврічному віці – не більш 4-5 прикладань

Те, скільки годувань необхідно грудничку, індивідуально і залежить від здатності грудей накопичувати молоко, а також від індивідуальних потреб малюка на даний момент. Тому говорити про те, скільки разів потрібно прикладати малюка до грудей, просто безглуздо. Груднички, яких годують на вимогу, встановлюють свій неповторний режим годування, який підходить тільки їм в конкретній обстановці.

Міф 11. Після року грудного вигодовування в молоці все одно нічого корисного не залишається, тому годувати далі сенсу немає

Ані через рік лактації, ані через два, якість молока не погіршується – воно, як було джерелом всіх корисних речовин, так і залишається. Крім того, грудне молоко містить ферменти, які допомагають малюку засвоювати іншу їжу, а також засоби, що підвищують імунний захист малюка. Такого немає і бути не може в жодному дитячому харчуванні або в суміші для прикорму.

Міф 12. У новонародженого обмін речовин безладний, і щоб допомогти малюкові його правильно організувати, необхідно дотримуватися суворого режиму

У тому, що малюк з народження здатний спати, їсти і іноді не спати, немає ніякого безладу, це нормальні вроджені потреби новонародженого, який не так давно з'явився на світ. Для того щоб він звик і нормально освоївся в новому для нього світі, йому потрібен час. З іншого боку, подумайте самі – який ссавець буде будити, щоб погодувати свого новонародженого?

Автор: Сальнікова Катерина

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Популярні міфи про грудне вигодовування (частина 1)

Тема грудного вигодовування оповита величезною кількістю міфів і забобонів. З чим це пов'язано, важко сказати, але одразу відрізнити, де правда, а де надумана балаканина, складно. Тим більше що основна маса з них звучить вельми переконливо. Тому у даній статті мова піде про найбільш поширені міфи про грудне вигодовування.

Прийшов час прощатися, або відлучаємо малюка від грудей (частина 2)

Незалежно від того, відмовляєтесь Ви від грудного вигодовування, слідуючи фізіологічному процесу інволюції, чи, можливо, виникли непередбачувані обставини і потрібно відлучити дитину від грудей раніше – правило одне: процес відмови від грудного вигодовування повинен відбуватися поступово.