Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Популярні міфи про грудне вигодовування (частина 2)

Популярні міфи про грудне вигодовування (частина 2)
 

Кожна жінка мріє залишатися привабливою за будь-яких обставин. Але вагітність нерідко вносить свої «корективи" у бажані 90-60-90. Що ж стосується фігури новоспеченої матусі та грудного вигодовування, тут є також свої міфи. Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні, в продовження циклу наших статей про найпопулярніші міфи про годування грудьми.Міф 5. Годування грудьми псує фігуру

Багато молодих мам бояться, що під час грудного вигодовування вони наберуть ще пару-трійку зайвих кілограмів. Насправді, саме під час вагітності жінка просто «повертається» до своєї фізіологічної норми, плюс знамениті 7-10 кг, а не коли починає годувати грудьми. Справа в тому, що якщо до вагітності багато дівчат намагаються відповідати стандартам, то під час виношування організм повертається в свою генетично закладену фігуру. Коли жінка годує грудьми, поступово починають повертатися її форми, однак якщо жінка перестає годувати грудьми на 2-3 місяці, може статися гормональний збій, через який деякі матусі починають різко повнішати. Виходить, що годування грудьми зовсім не псує, а навпаки, навіть допомагає відновити фігуру після пологів.

Міф 6. Годування грудьми псує форму грудей

І тут виникає та ж ситуація. Годування грудьми ніяк не псує форму грудей, груди змінюють свою форму під час вагітності – тоді вони збільшуються і важчають. Так, під час лактації груди змінюються, стають більш м'якими, це відбувається через 1-2 місяці при стабільній лактації. При зменшенні потреби малюка в грудному вигодовуванні відбувається інволюція молочної залози і груди «засинають». Звичайно, вони не відновлюється до допологового стану, але і годування тут ні при чому, а знову-таки всі зміни відбуваються під час вагітності.

Міф 7. Годуюча мама повинна дотримуватися суворої дієти

Дієта під час грудного вигодовування нічим не відрізняється від тієї, якої ви дотримувалися під час вагітності – побільше звичної їжі і поменше екзотичних продуктів. Якщо у вас з'являються «цікаві» харчові потреби – їх варто вдовольнити. І звісно, не варто спеціально засовувати в себе подвійну порцію їжі, просто їжте то, що вам хочеться і скільки вам хочеться.

Міф 8. З плоским соском неможливо нормально годувати грудьми

Швидше за все, цей міф придумали ті, хто ніколи не годував дитину грудьми. Під час годування грудьми дитина смокче молоко не з соска, а з ареоли, масажуючи і зціджуючи молочко. Так, груди з плоским соском малюкові важче втримати, але запам'ятайте – кожна дитина дуже легко навчається смоктати навіть, на нашу думку, незручні і непристосовані для цього груди. Тому, якщо у вас плоский сосок, вам немає про що турбуватися, єдине, що можливо, вам доведеться проявити трохи більше терпіння і допомогти малюкові.

Автор: Сальнікова Катерина

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Популярні міфи про грудне вигодовування (частина 1)

Тема грудного вигодовування оповита величезною кількістю міфів і забобонів. З чим це пов'язано, важко сказати, але одразу відрізнити, де правда, а де надумана балаканина, складно. Тим більше що основна маса з них звучить вельми переконливо. Тому у даній статті мова піде про найбільш поширені міфи про грудне вигодовування.

Прийшов час прощатися, або відлучаємо малюка від грудей (частина 2)

Незалежно від того, відмовляєтесь Ви від грудного вигодовування, слідуючи фізіологічному процесу інволюції, чи, можливо, виникли непередбачувані обставини і потрібно відлучити дитину від грудей раніше – правило одне: процес відмови від грудного вигодовування повинен відбуватися поступово.