Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Популярні міфи про грудне вигодовування (частина 4)

Популярні міфи про грудне вигодовування (частина 4)
 

Народження дитини в сім'ї – це величезне щастя. Така подія не може і не повинна залишатися без уваги. Всі знають, що поява маленького члена сім'ї – це серйозне випробування для молодих батьків, тому багато хто намагається допомогти хоча б порадою. Напевно, звідси і народжується ця величезна кількість міфів, пов'язаних з вихованням та доглядом за дітьми, в тому числі і з грудним вигодовуванням. Сьогодні ми продовжимо тему найпопулярніших міфів про грудне вигодовування.Міф 13. Годування на вимогу – це кошмар.

Так стверджують ті, хто не вміє годувати. Материнство – найбільше щастя в цьому світі. І що може бути приємніше за момент, коли мама лежить в розслабленому стані, а її малюк тихенько посмоктує молочко. Для того щоб годування грудьми приносило задоволення, а не перетворювалося на суцільний кошмар, потрібно знайти пару зручних поз, при яких і малюк буде відчувати себе комфортно, і мама зможе розслабитися. Не секрет, що годування дитини за вимогою також допомагає синхронізувати внутрішній годинник мами і дитини, тим самим вам ніколи не буде складно встати з ліжка серед ночі і погодувати малюка, коли йому це потрібно.

Міф 14. Треба робити проміжки між годуваннями, щоб груди встигали наповнитися.

Тут важливо розуміти, що кожна жінка індивідуальна, рівно, як і кожна пара мати-дитина. У одних молодих мам груди можуть накопичувати більше молока, у інших – менше. По суті, молоко виробляється безперервно. Але якщо кожен раз чекати, поки груди повністю наповнятися, перед тим, як годувати крихітку, таку поведінку організм може сприйняти як знак того, що молока занадто багато – в результаті воно може і зовсім зникнути. Дослідження доводять, що ті діти, яких прикладають помалу і часто, краще набирають у вазі і ростуть більш здоровими.

Міф 15. Коли дитину подовгу тримають на руках, вона стає розпещеною.

Дослідження доводять, що ті діти, які недоотримали маминого тепла і ласки, виростають більш закритими і невпевненими у собі. Поки малюк не з'явився на світ, він звик перебувати в тісному маминому животику, чути стукіт її серця і відчувати її тепло. У перший час після пологів малюк може відчувати себе комфортно тільки в таких умовах, і тому багато дітей постійно вередують і просяться на руки. З часом малюк навчиться відчувати себе комфортно і в навколишньому світі, ну а поки що не варто відмовляти малюкові в затишку, якщо ви хочете, щоб він виріс відкритою і впевненою у собі людиною.

Міф 16. Молоко пропадає від нервів.

За вироблення молока в організмі молодої мами відповідає гормон пролактин, який у свою чергу залежить від кількості прикладань дитини до грудей і нічого більше. А ось виділення молока безпосередньо залежить від іншого гормону – окситоцину, вироблення якого може зменшитися, якщо жінка напружена або переживає. Коли молоко залишається в грудях, це призводить до природного зменшення лактації, і з часом молока дійсно може стати менше. Що ж робити? Просто під час годування грудьми постарайтеся розслабитися, думати тільки про малюка і приємні речі, деяким може допомогти спокійне спілкування і чашечка ароматного чаю. Навчіться отримувати задоволення від годування, і все у вас буде гаразд.

Автор: Сальнікова Катерина

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас