Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Перший день наодинці з новонародженим: що варто знати молодим батькам?

Перший день наодинці з новонародженим: що варто знати молодим батькам?
 

Переступаючи поріг пологового будинку з крихіткою на руках, молоді батьки розуміють: більше не варто сподіватися на допомогу кваліфікованого персоналу; тепер догляд за малюком – виключно їхня турбота. До чого їм готуватися? Що потрібно знати? Спробуємо розібратися.

Як тримати малюка?

Новонароджена дитина настільки слабенька, що її часом страшно брати на руки. Не бійтеся – просто дотримуйтесь деяких правил. Коли берете грудничка на руки, обов'язково притримуйте його голівку. Носити новонародженого можна так, як вам зручно: притисніть його до себе, покладіть животом або спиною собі на передпліччя. Головне – не допускайте, щоб він приймав позу, яка навіть мінімально нагадує сидячу: у малюка ще занадто слабкий хребет для таких навантажень.

Особливості годування

Протягом першого місяця життя немовляти годувати його потрібно на вимогу (а це від 10 до 12 разів на добу!). Як зрозуміти, що новонароджений зголоднів? Просто уважно за ним спостерігайте: голодний малюк жалібно пхикає, тягне ручки до рота. Варто розуміти, що перегодувати дитину грудним молоком практично неможливо. Що стосується штучних сумішей, то тут краще дотримуватися розкладу: пропонуйте дитині пляшечку з їжею кожні дві-три години.

Купання крихітки

Купати малюка потрібно кожен день в невеликій ванні. Температура води для купання немовляти – 37-38° C. Мило використовувати не потрібно, а от спеціальна дитяча пінка цілком доречна. Деякі лікарі радять додавати у воду слабкий розчин марганцівки або легкий відвар ромашки.

Догляд за пупком

Пупкова ранка заживає за 7-10 днів, при цьому дуже важливо, щоб вона весь час залишалася чистою і сухою. Щоранку і після кожного купання протирайте пупок ваткою, змоченою в перекисі водню, а після того як ранка висохне, змащуйте її зеленкою. Також стежте за тим, щоб край підгузника не натирав область пупка.

Зміна підгузника

Зміна підгузника – важлива складова догляду за малюком. Щоб запобігти попрілості, необхідно слідувати декільком основним правилам: міняти підгузник не рідше ніж кожні 3 години, змащувати шкіру малюка спеціальним підсушучим кремом і давати їй можливість «відпочити» від підгузника протягом 5-10 хвилин. Крім того, важливо використовувати підгузники з хорошими вбираючими властивостями – наприклад, нові Helen Harper Baby: ці чотирьохшарові підгузки з «дихаючою» поверхнею надійно поглинають рідину і рівномірно затримують її всередині.

Сон новонародженого

Практично весь час новонароджені сплять. Укладайте малюка в ліжечко на бочок або на спинку. Подушка грудничку ще не потрібна, а вкривати його потрібно легкою ковдрою. Слідкуйте за тим, щоб немовляті не було ні холодно, ні жарко: перевіряйте, чи не холодні у малюка руки і носик, і чи не потіє потилиця.

Коли можна йти гуляти?

Вирушати на прогулянку з немовлям можна вже на другий день після повернення з пологового будинку, але нехай перша прогулянка триває не довше 15 хвилин. З кожним разом збільшуйте її тривалість. З часом на вулиці можна буде перебувати весь час, поки малюк спить. У зимовий час не рекомендується гуляти з новонародженим при температурі 10° C нижче нуля.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Helen Harper Baby: там, де живе дитинство

З появою малюка в дім приходить чарівний світ дитинства. Першими з'являються зайчата, ведмежата, кошенята, левенята і навіть жирафи! Чому вони? Та тому, що саме ці тваринки зображені на підгузниках Helen Harper Baby!

ДВІЧІ МАМА

Уявляєте, у нас вдома з'явився ще один малюк, зовсім крихітний. І тепер моя мама постійно зайнята ним: годує, робить масаж, змінює підгузники, носить на ручках, коли він плаче, а плаче по ночах він, до речі, вдень і вночі. Загалом, тепер мамі зовсім ніколи грати зі мною. Як же так вийшло? А раптом у нас з'явиться ще один малюк? Що тоді буде?

Як правильно годувати хвору дитину?

Мої мама з татом сьогодні сильно засмучені. Вони кажуть, що я захворів, і мене треба лікувати. А ще мама дуже переживає, тому що я не їм. А мені, і справді, зовсім їсти не хочеться: ковтати боляче, ніс не дихає. Може, я поїм пізніше, мамочка?

Helen Harper Baby – підгузник, якого малюк не помічає

Ще недавно малюк ледь міг перевертатися в ліжечку, а сьогодні він вже міцно тримає маму з татом за руки і робить свої перші кроки. Зростає не по днях, а по годинах! З перших днів і майже до 2-х років карапузу потрібні засоби гігієни, настільки зручні, щоб він практично не помічав їх. Підгузки Helen Harper Baby створені, щоб підлаштовуватися під зростаючі потреби малюків, тому діти відчувають себе в них дуже комфортно.