Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Домашні тварини і малюки. Що потрібно знати майбутнім батькам.

Домашні тварини і малюки. Що потрібно знати майбутнім батькам.

Існує думка, що діти, які живуть поряд із домашніми тваринами, в майбутньому мають більш високий рівень IQ та краще розвинені адаптивні властивості. Це підтверджують і психологи. Але існують певні загрози, про які ми і хочемо поговорити.Найбільш поширені домашні тварини – це собаки, кішки, птахи, рибки та деякі гризуни. Всі ці види можуть бути причиною специфічних проблем.

Кішка в домі.

Як відомо, кішка вважає себе власником будинку, в якому живе, а хазяїна і інших членів родини – співмешканцями. Тому, якщо пухнастий не в гуморі, краще його не дратувати. Звичайно, кожна тварина має індивідуальній характер і особливості породи: одні більш терплячі до дитячих «пестощів», інші – менш, тому подряпини на руках – звичайне явище, якому більшість власників не приділяють занадто багато уваги.

Потенційна загроза від подряпин – захворювання на феліноз. Його ознаками є занадто довге загоювання, збільшення лімфовузлів та підвищена температура. Тому батьки повинні ретельно вивчити відносини між кішкою та малюком і обмежити їхнє спілкування в разі необхідності.

Втім, зазвичай, присутність кішки має набагато більше переваг, ніж завдає проблем. Особливо, для дівчаток. Справа тут не лише в задоволенні відомих мімімішних почуттів, а у токсоплазмозі. Зазвичай, діти які хоча б деякий час спілкувались з кішками, або грались у відкритій пісочниці, здобувають стійкий імунітет до мікробу, причому ураження не визиває будь-яких симптомів і негативних наслідків. Ця хвороба не викликає наслідків і у дорослих, якщо вони якимось чином уникли зараження в дитинстві. Але зараження під час вагітності дуже і дуже небезпечне.

Токсоплазмоз є у будь-якої кішки, можете буди в цьому впевнені. Тому, якщо у вас її немає, є сенс забезпечити контакт дитини з кішкою у друзів або у бабусі під час канікул.

Про алергію. Нажаль, досить багато людей мають алергію на кішок, яка виключає співмешкання з ними. Щоб дізнатись, чи є алергія у дитини, потрібно лише кілька годин поспостерігати за дитиною, яка перебуває поряд з кішкою. Висипання на шкірі, почервоніння очей, сльози та ускладнене дихання – це вірні ознаки того, що кішки в вашому домі категорично не має бути.

Собаки.

Перша проблема, що спадає на думку – це глисти. Будь-яка собака кожен день буває на вулиці, де час від часу займається деякими особистими справами, які стають причиною ураження глистами. Очевидно, що разом з собакою глисти без проблем мігрують в житло, де малюк з великою радістю і завзятістю випробовує на смак і міцність іграшки Мухтара.

Але без паніки. По-перше, глисти у собак і людей різні і, зазвичай, не приживаються у дитини після зараження. По-друге, сучасні препарати досить легко вирішують проблему і у собак, і у дітей. Достатньо періодично давати ліки собаці, і здавати аналізи дитини. По-трете, ви все одно не зможете забезпечити повний контроль цієї проблеми, а в-четвертих, статистика каже, що процент уражених людей однаковий в родинах, що мають собаку і в родинах, що не контактують з собаками взагалі. Отже, висновок: глисти це взагалі не проблема, якщо приділяти питанню профілактики мінімальну вагу.

Проблема друга – укуси собак. На відміну від кішок, собаки застосовують в якості зброї не кігті, а зуби. Тут страхи, перш за все, пов’язані зі сказом. І не даремно. Кожна людина повинна усвідомлювати наступні факти про сказ.

- На сказ хворіють практично всі теплокровні тварини, тобто не тільки собаки, а й, скажімо, хом’ячки і кішки. Хоча, достовірних відомостей про ураження людей домашніми гризунами немає.

- Зараження передається зі слиною. Тобто, малоймовірна передача сказу через подряпини від кігтів.

- Сказ – це смертельна хвороба. Від неї помирають практично всі інфіковані люди і тварини, якщо їм своєчасно не було введено сироватку. Останніми роками лише кілька людей були врятовані в стадії прояву симптомів. В світі від сказу помирає приблизно 60 тис. людей на рік.

- «40 уколів» - це вже міф, тому що наразі вакцинування і лікування проходить значно більш гуманно.

- Домашні тварини мають буди обов’язково вакциновані, згідно графіку вакцинації.

Що робити, якщо дитину вкусила собака?

- Перша невідкладна дія – натерти багато господарського мила, розтворити у тазі з водою і рясно промити рану.

- Накласти антибактеріальну мазь, зробити пов’язку, забезпечивши доступ повітря до рани.

- Негайно звернутися до лікаря.

- Якщо ви маєте змогу спостерігати за собакою протягом 10 днів, впевніться у відсутності симптомів сказу:
  • собака не їсть і не п’є;
  • боїться води;
  • сильно виділяє слину;
  • судороги, порушена координація руху.
- Якщо симптоми помічені, необхідно максимально швидко почати курс уколів сироватки.

- Якщо вам відомий власник собаки, він має негайно здати аналіз і повідомити вам результат, в разі відмови, звертайтесь до правоохоронців.

- Навіть, якщо ви впевнились у відсутності сказу у собаки, зверніться до лікаря, оскільки 30% укусів призводять до різних захворювань, окрім сказу.

Курчата і качата у бабусі.

Якщо ви з малюком відправились до бабусі, яка вирощує свійську птицю, пам’ятайте, що вся вона є носієм сальмонели. Тому слід відгородити дитину від контакту з нею. Сальмонельоз – дуже поширена хвороба, що викликає високу температуру, слабкість, головній біль, блювання і сильний пронос із піною.

В разі виявлення симптомів негайно звертайтесь до інфекціоніста і рясно поїть дитину. Особливо вразливі до хвороби малюки у віці до 1 року.

Дії батьків перед появою дитини

Якщо в помешканні невдовзі повинен з’явитися малюк, необхідно підготувати до цього і домашніх тварин. Зміни, які відбуваються в домі, можуть негативно на них вплинути. Очевидно, що тварини матимуть менше уваги, а пояснити їм причини досить складно. Тому, для зменшення стресу, заздалегідь познайомте собаку або кішку з новими предметами інтер’єру в дитячій кімнаті, а після народження малюка принесіть із пологового будинку якусь річ із запахом дитинки.

Ці поради можуть викликати у вас сумніви. Але подумайте, що хазяїн в житті кішки, а тим паче, собаки, відіграє значно більшу роль, ніж, можливо, ви вважаєте. Для собаки хазяїн – це сенс життя, без будь-якого перебільшення, тому поява нового центру уваги в родині може її спантеличити, ввести в депресію, або навіть зробити агресивною.

І ось прийшов час згадати про інтернет зоомагазин «Рижий Кот», за підтримки якого написана ця стаття. Адже, він може вирішити деякі проблеми новоспечених батьків, зекономити час і гроші, завдяки доставці корму, ветпрепаратів і всіх необхідних вашим домашнім тваринам товарів, прямо додому в найкоротший термін.

Зоомагазин Рыжий Кот

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

10 аргументів «за» домашніх тварин

Практично кожні батьки рано чи пізно задаються питанням: чи потрібно заводити домашню тварину, коли в будинку вже є маленька дитина? Домашні тварини, хоч і більш доглянуті, тим не менш, можуть принести чимало додаткових клопотів, але з іншого боку, від появи домашнього улюбленця атмосфера сім'ї значно покращиться. На сайті http://krisa.org.ua/ ви зможете почитати про різних домашніх тварин та догляд за ними й вибрати ту, від якої будете в захваті і ви, і малеча. А ми далі розповімо, чому ВАРТО завести домашнього улюбленця, коли в будинку живуть діти.

Чи варто заводити домашню тварину для дитини?

Домашня тварина - це завжди бажаний подарунок для кожної дитини. Чому діти їх так люблять? Можливо, вони ближче до природи, ніж дорослі. Для дітей тварини цікавіші за іграшки: з ними веселіше грати, вони загадкові, грайливі, добрі і слухняні.

Домашні тварини та їх значення в розвитку дітей

У якийсь момент кожен малюк обов´язково звертається до батьків з проханням завести в будинку песика чи котика. Але не завжди це можливо - не дозволяють розміри квартири, у мами алергія. А давайте подивимося, що в психо-емоційному розвитку дитини значать тварини.