Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як назвати дитину. Кілька порад батькам

Як назвати дитину

Всі клопоти, переживання і страждання, пов´язані з появою на світ вашої дитини, позаду. Питання номер один: яке ім´я дати дитині? Чим керуватися при виборі імені? Гарним звучанням? Пам´яттю про одного? Бажанням увічнити ім´я близького родича? Модою на імена?

Якими б не були ваші спонукання, постарайтесь, перш за все, подбати про щасливу долю вашої дитини, яка значною мірою залежить від того, як її ім´я буде поєднуватися з ім’ям по батькові. Інструкцій з цього приводу немає. Святці, що існували в минулому, спрощували цю процедуру, але вони віджили свій вік. У вас є свобода вибору. І все ж бажано виходити із загальних для всіх імен критеріїв.

1. Краще, якщо ім´я легко вимовляється і запам´ятовується як само по собі, так і з ім’ям по батькові. Ім´я, що важко вимовляється, стає перешкодою при спілкуванні, викликає напруження у того, хто звертається, і незручність у того, до кого звертаються.

2. Бажано, щоб ім´я не утрудняло утворення пестливих форм (Васюточка, Алінушка, Тетянка, Сашко і т. п.). Це дає можливість передавати різні нюанси ставлення до людини.

3. Ім´я має легко утворювати ім’я по батькові, інакше це буде приносити страждання вашому онукові, який подорослішає.

4. Дуже важливо, щоб ім´я звучало м´яко і легко, наприклад: Олександр Володимирович, Олексій Михайлович. Промовте ці поєднання вголос, і одразу відчуєте різницю з іншими: Степан Ігорович, Дмитро Станіславович. Гармонійне звучання виникає в тому випадку, якщо наголос в імені та по батькові припадає на однаковий за рахунком склад. Бажано, щоб виходив красивий звуковий ряд; іншими словами, щоб на стику імені та по батькові не було накопичення приголосних або голосних звуків.

5. Ні в якому разі не можна називати сина іменем батька, наприклад: Олександр Олександрович, Микола Миколайович і т. д. Не слід називати і дочок на честь матері. Це надає характеру дитини нестійкості, підвищеної емоційності, зайвої дратівливості.
Пояснюється це тим, що дитина багато чого й так успадковує від батьків, і добре, якщо кращі якості, але частіше буває навпаки. Повторення батьківського імені сприяє розвитку негативних якостей.

Не слід називати дитину на честь покійних близьких, наприклад, брата, сестри, бабусі, дідуся, щоб не наражати на повторення небажаних колізій родичів, що пішли з життя. Вибір імені - справа вельми відповідальна. Нею у великій мірі визначається доля людини, що н6арордилася. Багато в чому від батьків залежить те, щоб вона була щасливою.

За матеріалами psy.rin.ru

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

ТОП важливих порад для молодих батьків

Молодих батьків часто дивує, і навіть шокує те, як поява одного крихітного члена сім'ї (або кількох) може в одну мить змусити їх відчути себе найщасливішими та найкомпетентнішими дорослими, а наступного – зовсім маленькими та безпорадними. У батьківстві природно поєднуються дика втома, страх, сумніви у собі з одного боку, і гордість, безумовна любов, радість і надія – з іншого.

Як навчити дитину дарувати подарунки

Незабаром настануть новорічні свята з ялинкою, феєричними хлопавками, веселощами та подарунками. Новий рік і Різдво, коли близькі люди дарують одне одному подарунки – чудова нагода пояснити дитині сенс дарування і навчити її дарувати від щирого серця.

Як навчити дитину вибирати собі книжки

Звичайно ж, спочатку ви будете самі вибирати книги для малюка. Але незабаром він захоче вибирати їх самостійно. Так, відразу чадо не зможе впоратися з цим завданням і, швидше за все, вибирати буде за обкладинкою. Ваша ж задача, як батьків – допомогти йому знайти серед усього розмаїття правильну книгу, а також – навчити чадо надалі вибирати собі книги самостійно. А це неймовірно корисне вміння для кожної дитини і дорослого!

Як мотивувати школяра вчитися краще

Якщо ваш школяр, як і багато дітей, не в захваті від навчання, і ви хотіли б, щоб він старався краще, наші поради допоможуть вам у цьому.

Школа має стати захоплюючим періодом, коли дітлахи навчаються всьому новому та цікавому – як про себе, так і про навколишній світ. Та інколи малечі не вистачає мотивації, і тоді чадо не докладає всіх зусиль для успішного навчання. У цьому випадку багато батьків спантеличуються питанням: як мотивувати дитину до навчання і не перестаратися?