Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Сімейні велопрогулянки: 4 поради для велопрогулянок з дітьми

Сімейні велопрогулянки: 4 поради для велопрогулянок з дітьми
 

У сімейних велопрогулянок є маса переваг: корисна фізична активність, цікавий час, проведений разом, відмінний настрій і здорове свіже повітря. І навіть якщо ваш малюк поки ще буде кататися, як пасажир, його варто долучати до такого активного відпочинку, щоб прищепити любов до катання на велосипеді і здорового способу життя в цілому.

Але як організувати сімейне велопрогулянку і зробити її безпечною для малюка? Наші поради допоможуть вам продумати все до дрібниць, щоб такий активний відпочинок був безпечним для дітвори і приносив всім лише задоволення.

Вибираємо правильний велосипед

Дитячий велосипед повинен змінюватися разом з ростом дитини і розвитком її навичок їзди. Так, велосипед, який підходить дитині в 6 років, може стати для неї маленьким у 8. І тут багато батьків роблять серйозну помилку: купують велосипед «на виріст». Ви вважаєте, що економите гроші, але тут краще не скупитися, бо на дуже великому велосипеді кататися досить складно і небезпечно. Ось рекомендації, які допоможуть вибрати правильний велосипед для вашої дитини:

• Дітям до 6 років найбезпечніше відправлятися на велопрогулянку в якості пасажирів. Для цього рекомендується придбати спеціальне велокрісло, в якому малюкові буде комфортно і безпечно.

• Діти від 3 до 6 років можуть почати проявляти незалежність і захотіти кататися самостійно. Тим більше, що ближче до 6 років дитина може вирости з велокрісла. Беговел стане відмінним вибором для дошкільника і навчить його добре тримати рівновагу, перш ніж переходити на повноцінний велосипед з педалями і гальмами.

• Дітям 6-7 років вже можна купувати справжній велосипед з декількома шестернями. Вибирайте легкі, але міцні моделі, комфортні і безпечні для дитини.

• Діткам з 8 років вже можна купувати велосипед з максимальною кількістю шестерень, щоб дитина могла підкорювати більш складні траси, бездоріжжя і кататися довше за рахунок перемикання швидкостей.

Вибираємо правильне екіпірування

Хороше екіпірування допоможе чаду кататися безпечно і з задоволенням. Тут дотримуйтеся наступних рекомендацій:

• Змушуйте дитину одягати шолом – він має ідеально підходити за розміром і вдягатися завжди, коли дитина сідає на велосипед, навіть вдома у дворі.

• Одягайтеся по погоді – такий підхід допоможе не тільки вберегти дитину в теплі і сухості, але і зробить велопрогулянку безпечнішою.

• Світловідбиваючі елементи на одязі – маст-хев, незалежно від того, чи катається малюк на велосипеді, чи їде з вами в велокріслі. Його має бути видно на дорозі в будь-якому випадку, а особливо в негоду, в темну пору доби та в інших умовах обмеженої видимості.

• Фари і ліхтарі також необхідні для прогулянок в умовах поганої видимості або поганої освітленості. Подбайте про встановлення хороших фар на всі ваші велосипеди, а також користуйтеся налобними ліхтариками, коли це необхідно. Так водії і пішоходи будуть бачити, коли ви наближаєтеся.

• Беріть з собою воду і перекус, щоб уникнути зневоднення і підтримувати рівень енергії.

Практикуємо техніку безпеки на велосипеді

Велопрогулянки – це весело і цікаво. Але ви, як батьки, повинні дати зрозуміти дитині, що велосипед – це не іграшка, а засіб пересування, і поводитися з ним слід відповідно. Ці поради допоможуть вам навчити чадо техніці безпеки при катанні на велосипеді:

• Навчіть дитину ПДР і навчіть подавати відповідні сигнали руками.

• Перед кожною поїздкою робіть базовий огляд велосипеда. А ще краще – навчіть дитину перевіряти гальма і тиск в шинах свого велосипеда.

• Переконайтеся, що чадо знає, що їздити потрібно правою стороною дороги (тротуару), і ніколи не можна рухатися проти руху.

• Привчіть чадо завжди одягати яскравий одяг, якщо є – зі світловідбиваючими елементами, і включати фари в умовах поганої видимості.

• Притримуйтеся один одного – під час велопрогулянок тримайтеся купчасто, стежте за тим, щоб ніхто не відставав, наглядайте за дитиною і поясніть їй, що не можна від'їжджати від команди.

Вибираємо маршрути, які підходять дітлахам

Якщо ви не катаєтеся постійно, у вас напевно немає свого улюбленого маршруту, а новий ви будете випробовувати всі разом. Та якщо ви хочете, щоб дитина полюбила велопрогулянки, вони повинні бути для неї не тільки безпечними, але і цікавими. Ось, як ви можете цьому посприяти:

• Якщо є можливість, перевіряйте маршрут заздалегідь. Відмовтеся від занадто горбистих доріг, трас з активним трафіком і інших складнощів, з якими малюк може не впоратися. Крім того, плануючи маршрут, ви відразу зможете передбачити місця для зупинок, щоб попити води, перекусити і трохи відпочити.

• Вибирайте для сімейних велопрогулянок безпечні, тихі доріжки.

• Не заїжджайте занадто далеко, щоб у дитини були сили повернутися назад. І щоб поїздка не перетворювалася на тортури – всі повинні відпочивати і насолоджуватися велопрогулянкою.

• Якщо ваш малюк ще катається на беговелі або тільки починає освоювати велосипед, з ним краще кататися по місцевих околицях, або вже садити у велокрісло, як пасажира.

• Темп їзди повинен задавати той, хто катається найповільніше. Так навіть найменші велосипедисти зможуть насолоджуватися сімейною велопрогулянкою.

Залучаючи малечу до такого активного сімейного відпочинку, ви зможете не тільки зміцнити зв'язок зі своїми дітлахами, а й прищепити їм здорові звички. Чи збираєтеся ви покататися околицями, з'їздити за місто на природу, або просто прокатитися за морозивом, сімейна велопрогулянка – завжди відмінне рішення!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас