Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Закони України про сiм'ю

Сімейне законодавство України (та коментарі до нього) дозволить вам краще знати свої права  і дасть вам змогу уникнути неприємностей.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Скільки ж повинні платити?

Не одну сім´ю хвилює питання, в якому розмірі держава повинна надавати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Це питання було, є і буде залишатися актуальним, оскільки Верховна Рада України постійно грається в гру «цьому дам, цьому дам, а цьому не дам, бо він ...».

Одноразова допомога при народженні дитини (свіжа інформація)

Не встигли ми здивуватися щедрості нашої держави, після того, як вона нарешті звернула увагу на мам та їхніх дітлахів, почавши виплачувати більш-менш пристойну одноразову допомогу при народженні, як вона дивує нас знову.

Як отримати молодіжний кредит? (частина друга)

Продовження статті про отримання молодіжного кредиту.

Чи мають право на отримання молодіжного кредиту громадяни, що живуть громадянським шлюбом?

Ні, на них умови надання молодіжного кредиту не розповсюджуються.

Молодіжний кредит: благими намірами держави квартиру не вимостиш

Ключиком до можливості одержати заповітну житлоплощу для них повинне було стати молодіжне кредитування. Державна програма молодіжного житлового будівництва передбачала виділення довгострокових пільгових кредитів для молодих родин і самотніх молодих громадян. Сьогодні ж на пільгове кредитування катастрофічно не вистачає грошей, а вартість житла продовжує рости.

Як отримати молодіжний кредит?

Про молодіжний кредит у запитаннях і відповідях.
Існують три умови отримання молодіжного кредиту: вік кандидата не старше 30 років включно (для одинаків - 28 років включно); перебування на квартирному обліку; платоспроможність кандидата (постійне місце роботи).

Праця жінок за Кодексом Законів про Працю

Стаття 176. Заборона залучення вагiтних жiнок i жiнок, що мають дiтей вiком до трьох рокiв, до нiчних, надурочних робiт, робiт у вихiднi днi i направлення їх у вiдрядження Не допускається залучення до робiт у нiчний час, до надурочних робiт i робiт у вихiднi днi i направлення у вiдрядження вагiтних жiнок i жiнок, що мають дiтей вiком до трьох рокiв.

Стаття 177. Обмеження залучення жiнок, що мають дiтей вiком вiд трьох до чотирнадцяти рокiв або дiтей-iнвалiдiв, до надурочних робiт i направлення їх у вiдрядження
Жiнки, що мають дiтей вiком вiд трьох до чотирнадцяти рокiв або дiтей-iнвалiдiв, не можуть залучатись до надурочних робiт або направлятись у вiдрядження без їх згоди.

Пацієнт проти лікаря. Як виграти бій за своє здоров’я.

Найбеззахисніший споживач - це пацієнт. Йому боляче, йому треба терміново, у нього майже немає вибору. Про те, як у такій складній ситуації захиститися від свавілля лікарів, розповіла Людмила Солоп, керівник юридичного відділу Всеукраїнської ради із захисту прав і безпеки пацієнтів .
Що робити:

 • якщо в київській поліклініці відмовляють у допомозі через відсутність київської реєстрації?
 • якщо випала недавно поставлена пломба?

 • Державна матеріальна допомога з догляду за дитиною

  Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має як застрахована, так і не застрахована особа (один із батьків дитини, усиновитель, баба, дід, інший родич або опікун), яка фактично здійснює догляд за дитиною.
  Така допомога виплачується застрахованій особі щомісяця з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення, але не пізніше ніж по день досягнення дитиною зазначеного віку включно. Для не застрахованих - з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

  Одноразова допомога при народженні дитини

  У статті ви знайдете відповіді на запитання, які вас цікавили з приводу грошової допомоги держави: коли, скільки, як, кому. Кому надається така допомога? Який термін подання документів? Що треба робити, щоб її отримати? Які документи треба зібрати? Чи треба бути обов´язково застрахованим у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?

  Документи для новонародженої дитини

  У статті ви знайдете інформацію з приводу того, як і які документи ви маєте заповнити та надати, строки реєстрації дитини (так називається у сучасному українському законодавстві оформлення документів для новонародженої дитини), знайдете відповіді на такі запитання, як: "Як визначається прізвище та ім´я новонародженої дитини?", "Де треба реєструвати дитину?", "Чи фіксується десь національність дитини?" і т.і.

  Файли для завантаження

  Цікавий матеріал для вас