Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Мовне спілкування з малюком: Що він розуміє і чого не може зрозуміти?

Мовне спілкування з малюком

Хоча діти, які починають ходити, ще погано говорять, це не означає, що вони не розуміють, чого ви домагаєтеся від них. Ваша лінія поведінки з ними: те, що, по-вашому, дитина-ходунок розуміє, вам слід «звести в квадрат». Можливо, дитина здатна мислити, принаймні, на такому рівні.

Відгук на вказівки

У рік і три місяці ходунки починають відгукуватися на прості вказівки, типу таких: «Іди принеси м´ячик». До двох років вони можуть виконати двоетапну вказівку: «Знайди, будь ласка, свої черевички і принеси їх мені». До півтора років ходунки рідко реагують на словесне остереження, якщо воно не супроводжується вашими активними діями. Абсолютно безглуздо кричати: «Не тягни кішку за хвіст!» Вам доведеться встати, перетнути кімнату, вивільнити котячий хвіст з дитячих пальчиків і показати дитині, як поводитися з кішкою, супроводжуючи урок словесною настановою: «Погладь кішечку. Приголуб кішечку. Ніколи не тягни кішечку за хвіст ».

До двох же років діти вже здатні слідувати словесним вказівкам без їх «фізичного» підкріплення. І можливо у вас вийде залишити дитину з кимось із родичів і відправитися в салон краси. Адже не варто забувати про свій зовнішній вигляд.

Однорічна дитина може зрозуміти, що ваші «ні» і «припини» означають вимогу припинити робити те, що вона робить, і це межа розуміння дитини. Втім, бажано, щоб ви пояснили свою вимогу: «Перестань. Не чіпай, а то буде боляче ». З цими словами ви забираєте ручки дитини від небезпечного предмета. З часом ваші пояснення можуть стати докладнішими: «Перестань. Не чіпай, а то буде боляче. Плита гаряча!» Батькам зазвичай буває ясно, наскільки дитина засвоїла сказане, - ясно за її реакцією. Призначені ходункам пояснення повинні бути простими і короткими. Направте краще свою творчу енергію на підшукування відволікаючих увагу дитини занять, замість того щоб підшукувати слова, які коментують небажану поведінку дитини.

Батькам корисно пам´ятати про такий факт розвитку дітей: дитина, що починає ходити мислить конкретно. Вона не здатна узагальнювати. У півтора рокидитина може засвоїти, що плита у вас на кухні гаряча (зазвичай це болючий для неї досвід, тому що дитина набуває цей досвід самостійно, але зрідка - під вашим розумним керівництвом). Проте не покладайтеся на те, що дитина буде триматися подалі від включеної плити вдома у бабусі. Хіба дитина в два роки знає, що всі включені плити гарячі? Здатність узагальнювати розвивається у дітей не раніше чотирьох років.



Виховання словом

Розвиток у ходунка здатності сприймати мову (рівень розуміння) полегшує завдання вихователів. Між півтора та двома роками діти погано говорять, але все розуміють (точніше, всі короткі й прості фрази). Спирайтеся на це «еволюційне» досягнення і повідомляйте про те, що збираєтеся зробити, перш ніж приступити до справи. «Зараз тато змінить тобі памперс». Попереджуюче повідомлення позбавить ваші дії від несподіванок, а значить, тато цілком може розраховувати на взаємодію з дитиною.

Розвиток мовлення у дитини (рівень володіння мовою) теж полегшує завдання вихователів. Тепер дитина може не тільки зрозуміти, що ви від неї хочете, але може повідомити вам, що хоче вона. «Міняти!» - Скаже малюк, бажаючи, щоб ви змінили йому памперс. Ось таким чином ваш мудрий внесок - ваш відгук на сигнали дитини - починає приносити відсотки. Дитина, яка переконалася, що на її сигнали відгукуються, навчається подавати більш «розбірливі» сигнали.

Справа виховання дитини у віці півтора-двох років полегшується також завдяки ще одному кроку вперед, зробленому дитиною: вона привчається думати, а вже потім робити щось. Наскільки послідовно ходунок вдається до цієї здатності? Це залежить, скоріше, від його характеру, ніж від розумового розвитку. Імпульсивні по натурі діти часто занурюються в якесь заняття, замість того щоб спочатку обміркувати наслідки своїх дій і підшукати інше. Вам треба тільки поспостерігати за грою вашої дитини, і ви визначите рівень розвитку її мислення.

За матеріалами mamochka.kz

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиваємо мовлення у грі

Лише через декілька тижнів після появи малюка на світ він починає вимовляти перші склади. Сучасні малюки – справжні поліглоти, і перші осмислені слова від деяких можна почути вже в 9 місяців. До 2 років багато хто вже володіє невеличким словниковим запасом, правда, розібрати який найчастіше під силу тільки мамі. І тут настає час задуматися про те, як же допомогти дитині якомога швидше освоїти красиве і грамотне мовлення...

Розвиток дитини по тижнях: двадцять п´ятий тиждень

Дитина

На 25 тижні ви можете побачити, що малюкові подобається бути активним. Він може почати робити нові речі – наприклад, з положення сидячи нахилятися вперед і ставати на руки, щоб пробувати повзти, або пробувати пересуватися (повзти) на попі.

Розвиваємо мовлення малюка

Кожен успіх малюка – велика радість та гордість для батьків: ось він вперше посміхнувся, вже й голівку самостійно тримає, сидить, о, він зробив кілька самостійних кроків! Справжній молодець, стільки всього вже вміє! І так хочеться, щоби малюк почав говорити.

Коли дитині потрібен логопед?

Діти дуже не схожі один на одного не тільки зовнішністю і характером, але й особливостями свого розвитку. Одні вже в однорічному віці старанно повторюють за дорослими слова і по сто разів на день намагаються назвати все, що бачать навколо. Інші тільки після двох років починають намагатися вимовляти щось більш складне, ніж дитячий лепет.