Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиваємо мовлення у грі

Розвиваємо мовлення у грі
 

Лише через декілька тижнів після появи малюка на світ він починає вимовляти перші склади. Сучасні малюки – справжні поліглоти, і перші осмислені слова від деяких можна почути вже в 9 місяців. До 2 років багато хто вже володіє невеличким словниковим запасом, правда, розібрати який найчастіше під силу тільки мамі. І тут настає час задуматися про те, як же допомогти дитині якомога швидше освоїти красиве і грамотне мовлення...Звичайно, будь-яку інформацію діти найкраще сприймають через ігри. І не важливо, чи йде мова в загальному про пізнання світу навколо, або ж про розвиток якихось конкретних навичок і здібностей. У пошуках ігор для розвитку крихітки загляньте на сайт kraskizhizni.com - там ви знайдете велику підбірку цікавих розвиваючих ігор для дітей від 1-2 років, а ми розповімо, які з них допоможуть розвинути красиве мовлення у малюка.

Веселі фрази

Різноманітні кумедні фрази малюки запам'ятовують набагато швидше, а заодно це – відмінне тренування правильної дикції. І нехай для дорослого вони швидше звучать як набір звуків і слів, які не мають сенсу, така тарабарщина, як ні що інше, здатна одночасно розважити крихітку і потренувати правильну вимову. Які це фрази? Ви їх знаєте і самі з дитинства, а якщо ні, їх можна знайти в інтернеті або навіть придумати самим. Наприклад:

«Шу-шу-шу – зараз когось укушу»

«Жа-жа-жа, привезли з собою вужа»

«Ру-ру-ру, ми забралися на гору»

Скоромовки

Ще один відмінний спосіб розвинути правильну дикцію у малюка. Починати варто з найпростіших і невигадливих, плавно переходячи до більш складних. Крім формування правильної вимови звуків, скоромовки також чудово тренують пам'ять дитини. Наводити приклади скоромовок буде зайвим, ви напевно і самі пам'ятаєте чимало з них.

Що ти бачиш?

Для грамотного красивого мовлення необхідно тренувати не тільки дикцію, а й поповнювати словниковий запас. Якщо з першим завданням допоможуть перші дві вправи, то з новими словами наступна гра – в маршрутці, вдома, в черзі запитайте у дитини, що вона бачить, нехай назве один предмет, а ви інший, потім знову вона наступний і так далі. Ця гра – не тільки відмінний спосіб поповнити словниковий запас, а й допоможе скоротати час в транспорті або в черзі, не давши малюку нудьгувати. Аналогічно можна займатися і вдома, розглядаючи улюблені картинки з книжок, описуючи персонажів або пейзажі.

А ще, щоб малюк почав якомога швидше сміливо і грамотно говорити, просто побільше спілкуйтеся з ним, розмовляючи такою самою правильною і красивою мовою. Діти швидко переймають все від батьків, не забувайте про це.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиваємо мовлення малюка

Кожен успіх малюка – велика радість та гордість для батьків: ось він вперше посміхнувся, вже й голівку самостійно тримає, сидить, о, він зробив кілька самостійних кроків! Справжній молодець, стільки всього вже вміє! І так хочеться, щоби малюк почав говорити.

Коли дитині потрібен логопед?

Діти дуже не схожі один на одного не тільки зовнішністю і характером, але й особливостями свого розвитку. Одні вже в однорічному віці старанно повторюють за дорослими слова і по сто разів на день намагаються назвати все, що бачать навколо. Інші тільки після двох років починають намагатися вимовляти щось більш складне, ніж дитячий лепет.

Мовне спілкування з малюком: Що він розуміє і чого не може зрозуміти?

Хоча діти, які починають ходити, ще погано говорять, це не означає, що вони не розуміють, чого ви домагаєтеся від них. Ваша лінія поведінки з ними: те, що, по-вашому, дитина-ходунок розуміє, вам слід «звести в квадрат». Можливо, дитина здатна мислити, принаймні, на такому рівні.

10 вправ для розвитку мовлення дитини

Дитині 3,5 роки, а вона говорить тільки 3-4 слова? Логопед каже, що дитині, щоб заговорити, треба розвивати м´язи обличчя, слух, вміти правильно дихати? Слід робити ось такі вправи.