Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Коли дитині потрібен логопед?

Коли дитині потрібен логопед?

Діти дуже не схожі один на одного не тільки зовнішністю і характером, але й особливостями свого розвитку. Одні вже в однорічному віці старанно повторюють за дорослими слова і по сто разів на день намагаються назвати все, що бачать навколо. Інші тільки після двох років починають намагатися вимовляти щось більш складне, ніж дитячий лепет.


Як би там не було, мовний розвиток дитини починається з того, що малюк копіює батьків, повторює за ними слова, які спочатку складаються в смішні і безглузді комбінації, а потім стають все більш зрозумілими та розбірливими.

Незалежно від того, в якому віці дитина почала говорити, батькам дуже важливо вчасно переконатися, що її мовний розвиток йде в потрібному напрямку, а якщо це не так, то можливі проблеми краще вирішити в ранньому віці.

Як допомогти дитині правильно говорити

Наскільки правильно і добре буде розвиватися дитяча мова, багато в чому залежить від батьків. Ні в якому разі не рекомендується перекручувати слова в спілкуванні з малюком і сюсюкати. Спілкуватися з дитиною слід нормальною, правильною, простою і зрозумілою мовою. Адже діти дуже швидко починають копіювати своїх батьків, і зовсім скоро мова дитини буде сповнена тих слів і зворотів, які мама і тато використовують у повсякденному спілкуванні з нею.

На мовний розвиток дитини великий вплив також має психологічна обстановка в сім'ї. Сприятливо позначається спокійне, доброзичливе спілкування, відсутність криків і скандалів, дотримання режиму дня. Ці умови дозволять уникнути ризику розвитку заїкання і неврозів. Цілком нормально, коли дитина у віці 2-5 років продовжує трохи гаркавити і вимовляти неправильно звуки. Батьки можуть дитині допомогти зробити мову більш правильною за допомогою різних мовних ігор, читання вголос книг, розучування віршів і загадок, та й просто спокійного взаємного спілкування. Але при цьому важливо вчасно зрозуміти, чи є недоліки в дитячій мові природним етапом розвитку або вони є проявленням проблем, що вимагають втручання фахівця-логопеда.

Норми мовного розвитку дітей

Зазвичай батьки досить швидко починають розуміти мову своїх маленьких дітей, але стороннім людям це практично не вдається. Причина в тому, що дитина часто пропускає або замінює в словах звуки, які не може вимовити, а іноді і зовсім міняє їх місцями. Це цілком нормально і природно, але іноді може служити ознакою проблем, що починаються. Малюки спочатку не можуть вимовити «р» і замінюють його на «л». Складно їм також освоїти і шиплячі «ж», «ч», «ш», «щ». Приводом для звернення до логопеда повинна послужити активна заміна дитиною «ш» на «с», «р» на «л» і т. д. А ось пропуск складних для вимови приголосних у словах, коли дитина вчиться говорити, - це норма мовного розвитку . Особливе занепокоєння батьків повинна викликати ситуація, коли дитина не тільки замінює одні приголосні на інші, але ще й пропускає в словах голосні звуки, робить великі паузи між складами, говорить занадто повільно або, навпаки, швидко. Коли пора бити тривогу Замислюватися про те, чи є необхідність звертатися до логопеда, необхідно після двох років. Батьки можуть самостійно провести деякі прості тести, які допоможуть їм прийняти правильне рішення.

Щоб з'ясувати, наскільки добре дитина знає назви оточуючих предметів, треба вимовляти їх назви та просити дитину принести річ, не використовуючи при цьому вказуючі жести або погляди. Дворічна дитина в нормі вже знає назви практично всіх предметів, які вона бачить і використовує в повсякденному житті.

Розуміння прикметників можна оцінити, виклавши перед дитиною ряд предметів різних кольорів і розмірів. Спочатку дорослий показує їх дитині і називає властивості, наприклад, «Це великий квадрат, а це маленький квадрат. Це червоний круг, а це синій круг » і т. д. А потім дорослий просить показати предмети з відповідними властивостями, наприклад, «Покажи великий квадрат. Покажи синій круг».

Щоб з'ясувати розуміння дієслів використовуються картинки з відповідними зображеннями – люди і тварини, що біжать, йдуть, стоять, сидять, лежать... Дорослий спочатку розповідає дитині, що зображено на картинках, а потім просить показати, наприклад, «Покажи, де стоїть хлопчик? Де біжить дівчинка? » і т.д.

Такі нескладні тести дозволять з'ясувати рівень розуміння дитиною мовлення, яке є основою для нормального мовного розвитку. Якщо батьки бачать, що є певні недоліки у вимові і розумінні дитиною слів, то до фахівця краще звернутися в ранньому віці. Своєчасно не виправлені порушення мови можуть закріпитися і залишитися з людиною на все життя. У дорослому віці логопедична корекція вимагає більш серйозних зусиль і не завжди приводить до бажаного результату.

Неправильна мова, нечітка вимова звуків, інші мовні порушення згодом будуть заважати навчанню і розвитку. Тому батькам варто прикласти певні зусилля, щоб забезпечити своєчасний і правильний розвиток мови у свого малюка, вчасно відкоригувати відхилення. Від цього багато в чому буде залежати все його подальше життя.

За матеріалами detochka.ru

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по тижнях: двадцять п´ятий тиждень

Дитина

На 25 тижні ви можете побачити, що малюкові подобається бути активним. Він може почати робити нові речі – наприклад, з положення сидячи нахилятися вперед і ставати на руки, щоб пробувати повзти, або пробувати пересуватися (повзти) на попі.

Розвиваємо мовлення малюка

Кожен успіх малюка – велика радість та гордість для батьків: ось він вперше посміхнувся, вже й голівку самостійно тримає, сидить, о, він зробив кілька самостійних кроків! Справжній молодець, стільки всього вже вміє! І так хочеться, щоби малюк почав говорити.

Мовне спілкування з малюком: Що він розуміє і чого не може зрозуміти?

Хоча діти, які починають ходити, ще погано говорять, це не означає, що вони не розуміють, чого ви домагаєтеся від них. Ваша лінія поведінки з ними: те, що, по-вашому, дитина-ходунок розуміє, вам слід «звести в квадрат». Можливо, дитина здатна мислити, принаймні, на такому рівні.

10 вправ для розвитку мовлення дитини

Дитині 3,5 роки, а вона говорить тільки 3-4 слова? Логопед каже, що дитині, щоб заговорити, треба розвивати м´язи обличчя, слух, вміти правильно дихати? Слід робити ось такі вправи.