Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що може розказати про слінги майстер з їх шиття?

Слінг

Ви знаєте, були такі часи, коли візочки для дітей були дуже незвичним приладдям і дозволити їх собі могли лише багаті аристократичні сім’ї? А всі інші носили дітей на собі. Бо зазвичай на ручках дитина спокійна і не крає нічиє серце плачем і пхиканням.

Але ж, окрім малечі, ще є стільки справ! І тому користувалися різноманітними пристосуваннями, які дозволяли дитині бути поруч з мамою, а мамі — мати вільні руки та відносну свободу пересування. Називалися вони по-різному, і виглядали по-різному, але призначення було одне — без шкоди для здоров’я (!) забезпечити постійний контакт між мамою та дитиною.

Ви скажете, що то було давно і тепер дитячий візочок може собі дозволити фактично кожна молода сім’я. Так, але далеко не кожна дитинка погоджується в ньому лежати. Бо за 9 місяців внутрішньоутробного життя вона звикла до биття маминого серця, до її запаху, до ритму її ходи, а цей світ геть незнайомий і страшний, і хочеться назад в безпеку, а зовсім не в холодне ліжечко. І тут на допомогу приходить оте саме пристосування, яке тепер ми називаємо слінгом.Отже, слінг — це шматок тканини, у якому дитинка розташовується у фізіологічній, тобто природній (!) позі — точнісінько як у мами на ручках. За умови правильного одягання слінгу його тканина забезпечує підтримку спинки малятка по всій довжині, а коли воно трішки підростає, дозволяє носити вертикально з розведеними ніжками, що є чудовою профілактикою дисплазії. За умови вдалого крою та правильного підбору тканини слінг стає незамінним помічником для мами, оскільки дозволяє досить довго носити дитину і практично не відчувати її ваги.

А кажуть, що якщо немовля носити на ручках стільки, скільки воно просить, то воно виросте спокійнішим, впевненішим і відкритим до світу. Більше того, стверджують, що дитинка, яка проводить на руках у мами стільки часу, скільки хоче, виростає більш самостійною, бо їй не треба весь час оглядатися і перевіряти, чи мама не зникла, і вона знає, що її завжди підтримають саме тоді, коли це буде потрібно. Ну і не слід забувати про те, що слінгодитинка не витрачає сил на те, щоб докликатися до мами, а використовує цю енергію на ріст і розвиток, і має міцніше здоров’я.

Які ж вони бувають, ті слінги?

У слов’ян це раніше був поділ. Пам’ятає прислів’я «принесла в подолі»? Так казали не лише тому, що частенько дітей народжували прямо в полі і приносили в тому, що мали, а ще й тому, що в тому самому довгому і широкому подолі їх носили і потім — доки вони не зможуть самостійно ходити. Цигани носили і носять в звичайній хустці. На сході користуються май-слінгом, онбухімо та подегі. На півночі носять малечу під верхнім одягом, спеціально для того пристосованим. В Індії модифікують сарі. У Мексиці дитинку примотують до себе за допомогою ребозо. Але одними з найпопулярніших слінгів є слінг-шарф та слінг з кільцями.

Слінг-шарф

Слінг-шарф — це відріз тканини завширшки сантиметрів у 60-70 і довжиною 4-5 метрів (залежно від розміру одягу мами). Хороший слінг-шарф повинен бути з тканини саржевого (жакардового, подвійного діагонального — це все те саме) плетення (це коли нитки розташовані одна відносно одної по діагоналі, а не перпендикулярно), яке майже не тягнеться по довжині і ширині, але трохи тягнеться по діагоналі.

Завдяки цьому він гарно обтікатиме маму і малечу, не давитиме і краще розподілятиме навантаження, а можливо навіть і вибачатиме деякі помилки у намотуванні. Його можна використовувати від народження і доки маля не почне гарно ходити ніжками. Проте для немовлят краще брати трикотажний шарф — він м’якший і комфортніший, але гірше тримає вагу і тому не підходить для важчих малюків.

В слінгу-шарфу дитинку можна носити і горизонтально і вертикально. При цьому вага розподіляється на обидва маминих плеча, що для багатьох є визначальним у виборі. Із незручностей – досить довга тканина і подекуди складні намотки – потрібно витратити якийсь час, щоб навчитися ним правильно користуватися, але воно того варто!

Слінг з кільцями

Це — найбільш універсальний і один з найпростіших слінгів. Він підходить і для немовлятка, і для старшої дитинки. В ньому можна носити дитинку горизонтально і вертикально, спереду, збоку і за спиною, можна годувати грудьми і цього майже ніхто не помітить. В нього легко класти чи садити дитину, просто змінювати положення, навіть не виймаючи маля, можна тихенько зняти і покласти дитинку, що спить, на ліжечко.

Але для того, щоб слінг з кільцями був зручний, він повинен бути правильним (!). Прикро про це писати, але вважаю за необхідне попередити, що на нашому ринку є кілька фірм-виробників, чиї слінги доволі незручні, їх важко відрегулювати і через то дітки відмовляються в них сидіти, вони погано розподіляють навантаження і мамі важко. Читати далі: як вибрати слінг з кільцями?..

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Речі, які не знадобляться вашому немовляті

Вас охоплює жах від величезного списку покупок, які потрібно зробити для крихітки? А чи замислювалися ви над тим, що не все з того, що ви запланували купити малюкові, дійсно буде йому потрібно? Перш ніж починати шопінг, прочитайте цю статтю – можливо, ваш список скоротиться!

Щоб мій животик не болів: 7 порад мамі

«Ніхто з дорослих, звичайно ж, не пам'ятає, що таке коліки... Ось я виросту, і теж забуду... Але зараз вони в мене є, як і у всіх, хто недавно народився, і часом мені буває дуже боляче. Тому я сильно плачу...», - такі слова можна прочитати в заплаканих очках малятка. І, якщо мають рацію ті, хто стверджує, що новонароджена дитина все розуміє, а знає побільше нашого, але просто сказати не може, то так воно і є.

Збираємося на осінню прогулянку – як одягнути малюка правильно?

Ось і настала прекрасна осіння пора, коли природа радує око всіма кольорами веселки. Як би добре це не звучало, та все ж погода вже не та: прохолодний вітер, вогкість і швидка зміна погоди за вікном – все це може зіпсувати прогулянку, але якось же гуляти все одно потрібно...

Вибираємо переноску для немовляти: кенгуру, слінг, мей тай

Більшість діток, особливо немовлят, люблять бути на руках у батьків, щоб знаходитися максимально близько до них. Але те, що подобається малюкові – не так вже зручно його батькам: руки зайняті, вільно не порухатися, та й взагалі незручно. Тому така проста річ, яка звільняє руки, як кенгуру, слінг або так званий мей тай, стає справжнім рятівником для новоспеченої матусі, особливо, якщо її маляті подобається постійно бути на руках.