Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем, місяць за місяцем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Вчимо дитину одягатися самостійно (частина 2)

У попередній статті ми говорили про те, як навчити дитину одягати найпростіші речі: трусики і штанці на резинці, футболки та светри без застібок, курточку і т.д. Тепер же настав час вчитися застібати одяг на змійках, ґудзиках, кнопках, а також взуватися самостійно. Отже, приступимо!

Розвиток дитини по тижнях: тридцять дев´ятий тиждень

Дитина

На 39 тижні життя ваш малюк, швидше за все, вже вміє стояти самостійно без будь-якої підтримки (навіть якщо всього лише пару секунд), пити з чашки, грати в прості ігри (такі як пікабу і ладушки) або катати м'ячик до вас і назад, коли сидить навпроти вас.

Неправильна вимова у дитини: коли варто звернутися до лікаря?

Смішна дитяча мова, вона така мила… Спершу ця кумедна бесіда радує батьків, але, якщо малюк довго не виправляє своєї вимови, рідні починають хвилюватися. До якого віку неправильне вимовляння деяких звуків є нормою?

Розвиток дитини по тижнях: тридцять восьмий тиждень

Дитина

На 38 тижні життя дитина вже може пробувати стояти самостійно, навіть якщо поки що всього кілька секунд. Її старання вставати з положення сидячи і пересуватися по кімнаті, тримаючись за меблі, зміцнили м'язи ніг і подарували впевненість у своїх силах, що ходити таки варто спробувати.

Вчимо дитину одягатися самостійно (частина 1)

Ви напевно досі застібаєте кнопочки, ґудзики, змійки, зав'язуєте шнурки, і вам важко повірити в те, що крихітка скоро буде одягатися самостійно. Але дитина удосконалює свою дрібну моторику з кожним днем, а разом з цим зростає її цікавість, як зробити те чи інше (власними ручками), і впевненість у власних силах, що вона може все це зробити. Цей момент вважається найкращим для того, щоб почати вчити малюка доглядати за собою і одягатися. Тому далі ми поговоримо про те, як навчити малюка самостійно одягатися.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять сьомий тиждень

Дитина

У цьому віці ваш малюк напевно насолоджується товариством кожного, хто почне з ним спілкуватися. Також ви можете помітити, що він готовий до складнішої взаємодії з людьми, ніж просто махати «привіт» і «бувай». Зараз дитині напевно сподобається грати в пікабу або ладушки – вони не тільки веселять, відволікають і бавлять дітей, ладушки ще й допомагають розвивати їхню координацію рухів.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять шостий тиждень

Дитина

Зараз ваш малюк вже досить рухливий! Він може вставати з положення сидячи, тримаючись за щось, і сідати з положення лежачи на животику. Якщо дитина намагається встати самостійно, значить, в найближчим часом вона почне подорожувати по кімнаті, тримаючись за меблі та інші предмети. Починати вона, звичайно, буде повільно, але дуже скоро у неї з'явиться і швидкість, і спритність.

Як навчити дитину плавати: корисні поради

Зовсім скоро всі із сім’ями поїдуть на річку, озеро чи хлюпатимемось в солоній морській водичці (комусь, може, пощастить і в океані поплавати). Для малечі купання у водоймі, зазвичай, - це купа позитивних емоцій, адже хлюпатись у водичці – чудова розвага, весела гра. Батьки ж розуміють, що купання – це ще й корисно. А коли можна починати вчити малюка плавати самостійно і як це правильно робити?

Розвиток дитини по тижнях: тридцять п´ятий тиждень

Дитина

Тільки уявіть, як багато досягнень зробив ваш малюк з тих пір, як ви повернулися з ним з пологового будинку! Трохи більше восьми місяців тому він практично весь день проводив у сні, а зараз укласти його спати вдень або вночі не так вже й просто. Коли він не спить, його ставлення буквально до всього (подобається/не подобається) стає все більш явним з кожним днем. І так як дитина розвивається як особистість, прояви її незалежності не змусять себе чекати. Так, вже зараз вона може розуміти слово «Ні», але не завжди слухатися, коли ви щось забороняєте.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять четвертий тиждень

Дитина

Ви завжди повинні пам'ятати, що всі дітки розвиваються з різною швидкістю і кожен – за своїм власним графіком. На 34 тижні життя ваш малюк може вміти стояти, тримаючись за щось або когось, грати в пікабу, махати, плескати в долоні, повзати і, можливо, сідати з положення лежачи на животі або вставати з положення сидячи. Якщо ваша дитина досі цього не робить, будьте терплячі, за один-два місяці все кардинально зміниться.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас