Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Страхи першого дня в школі

Страхи першого дня в школі

Кожна дитина боїться в тій чи іншій мірі першого дня в школі, дитячому садку. Навіть студентам страшно в перший день, не кажучи вже про шестирічного малюка. Як допомогти дитині адаптуватися в новому колективі і новій обстановці? Як розвіяти страхи маленького учня? Про це йдеться в нашій статті.

Страх: Я не хочу бути далеко від вас так довго!

Найбільше такий страх властивий діткам, які не відвідували дитячий садок. Вони звикли бути завжди в районі досяжності кого-небудь із рідних. Щоб заспокоїти малюка, ви можете спробувати сказати: "Я знаю, ти боїшся залишатися без мене", - а потім пояснити, коли ви повернетеся, розповідаючи, чим ваш школяр буде займатися, поки вас не буде поруч (учитель розповість розклад уроків). Це набагато простіше, ніж пояснювати дитині щось по часу доби. Коли ви будете забирати малюка зі школи, ніколи не запитуйте, як довго він плакав, коли ви пішли. Краще попросіть розповісти і показати, що він робив у той день.

Страх: Я дуже боюся їздити сам на громадському транспорті.

Дуже часто так складаються життєві обставини, що дитина вже в першому класі змушена йти до школи або ж повертатися додому самочтійно. Найголовніше - ваша дитина повинна чітко знати правила безпеки (не розмовляти з незнайомими, ні в кого нічого не брати, ні з ким нікуди не йти і т.д). Хоча б перші два тижні постарайтеся їздити з дитиною, поговоріть з батьками однокласників свого школяра, можливо хтось із них живе біля вас і зможе разом зі своєю дитиною забирати вашу і доводити хоча б до середини шляху. Поки ви будете їздити разом з дитиною, навчіть її розплачуватися за проїзд, говорити свою зупинку, сідати тільки в транспорт потрібного напрямку.Страх: Я боюся вчителя, а він мене про щось питає.

Поясніть дитині, що вчитель хоче допомогти їй вчитися. Нагадайте дитині, що в класі є правила, які потрібно чітко виконувати. Наприклад, не перебивати, коли інші говорять і не кричати. Щоб майбутньому школяреві було легше звикнути до вчителя, зустріньтеся з ним кілька разів ще до навчального року. Дуже добре в цьому плані допомагають підготовчі заняття, які проводяться в кожній школі за пів року до нового навчального року.

Страх: В школі потрібно багато вчитися і не дозволяють грати - мені буде нецікаво.

Учитель може сказати вам точно, скільки часу ваша дитина буде витрачати на кожен з предметів, і скільки залишиться для розминки, ігри та іншого. Переконайте дитину, що вона так само зможе грати, але в певний час. Дитина не має поняття, скільки тривають 30 хвилин, багато це чи мало, краще порівняйте цей період з чимось знайомим (наприклад, час, за який ми доїжджаємо від будинку до лялькового театру). Так само опишіть всі позитивні сторони цього часу (ти встигнеш помалювати, побігати, дізнатися багато нового і цікавого). І не забудьте нагадати всі ігри і веселі забави, які будуть у дитини після школи (наприклад, ігри з друзями у дворі).

Страх: Школа така велика, а якщо я заблукаю?

Знову ж таки, в цьому випадку дуже корисні будуть підготовчі заняття в школі. Так ви зможете прогулятися по школі, переглянути все навколо, знайти якісь "розпізнавальні знаки" вашого класного кабінету. Подивіться на спортивний зал, музичний кабінет, медпункт. Пограйте у рольові ігри, як ніби ви загубилися - що ви будете робити, і навпаки. Нагадайте своєму малюкові, що він не один, і він завжди може запитати вчителя або іншого учня куди йому йти.

За матеріалами mamaclub.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

ТОП-5 порад, як підготувати дитину до школи

Тема зовсім непроста і, часом, дуже болюча для малюків. Адже з приходом 1 вересня їх життя кардинально змінюється. І спочатку, сам процес перебудови ох і не просто проходить.

В школу через півроку, як підготувати дитину до 1 класу

Підготовка до школи – хвилюючий процес, особливо для батьків, які знають, що скоро на їхнє чадо чекають постійні уроки, виконання домашніх завдань, сувора дисципліна. Подивися на 6-річну дитину, яка ледь навчилася читати, рахувати, і моторошно стає – як вона справлятиметься зі шкільними завданнями? Не панікуйте, рішення є! Які можуть бути варіанти?

Якщо дитині важко прокидатися зранку до школи

Спливають останні літні дні, підготовка до школи досягла свого піку. Ми атакуємо шкільні ярмарки, купуємо форми, ранці, шкільну канцелярію, словом – все, що потрібно для школяра. Проте, внутрішньо батьки вже готують себе до труднощів, які неодмінно супроводжують початок кожного навчального року. Серед інших проблем адаптації – важкі ранкові пробудження. Як їх подолати?

Як допомогти дитині адаптуватись до початку навчального року? (частина 2)

Отже, одразу перейдемо до більш конкретних формулювань…

Перше, на що вкотре хочеться звернути увагу батьків – наявність режиму дня школяра. Вже зараз, коли до початку навчального процесу залишається кілька тижнів, спробуйте потроху переходити на такий розпорядок, який буде наближеним до розпорядку дня дитини під час навчального року.