Підготовка до школи включає в себе роботу, як батьків, так і вихователів. Не важливо, чи віддали ви малюка на спеціальні курси, чи самостійно займаєтеся вдома. Важливо пояснити малюкові, навіщо і чому він вчиться, до чого має прагнути.
Тому наші поради – це пробувати вже з 5-6 років починати потроху привчати малюка до уроків, завдань і організації робочого часу. Як – зараз розповімо:
1. Пам'ятайте, що дітям потрібно більше часу, щоб підлаштуватися під нові умови. Тому, не квапте і не сваріть своє чадо. Особливо, коли щось йде не так, як би ви хотіли. Шкільний ритм і розуміння відповідальності прийде не відразу. Наберіться терпіння, будьте більш ласкаві і уважні до свого малюка в період адаптації. Йому від вас потрібна буде підтримка, як ніколи.
2. Давайте час малюкові для відпочинку. Комусь для відновлення сил потрібно 40 хвилин, а комусь і півтори години. Але не варто робити перерву більше, ніж на 2 години.
3. Чергування гри, відпочинку та роботи повинно бути постійним. Малюк не може весь час концентрувати свою увагу на чомусь одному. Вона у нього дуже швидко розсіюється. Тому зміна діяльності в маленькому віці тільки вітається.
4. Розвивайте і працюйте разом над моторикою рук. Це дуже допоможе згодом, коли дитина почне писати. А ще, купіть маленький резиновий м'ячик. Після 10-15 хвилин письма, коли втомиться писати одна рука, в другу візьміть м'ячик. Його потрібно стискати і розтискати кілька хвилин. Так швидше пальці у крихітки відпочинуть.
5. Режим. Мабуть, це найголовніше в побудові адаптації малюка до школи. Без нього буде важче як вам, так і малюкові пристосуватися до шкільної дисципліни. Все має бути ретельно по годинах: відпочинок, сон, робота, фізичні навантаження, заняття, планшет.
І наостанок, пам'ятайте, що дитина бере приклад з вас. Тому, розвивайтеся і удосконалюйтеся в першу чергу самі. Терпіння вам і витримки.
З повагою, дитячий клуб Champion Kids