Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Скоро до школи! 9 способів допомогти дитині з нетерпінням чекати на 1 вересня

З нетерпінням в школу

Ми продовжуємо серію публікацій про підготовку до нового навчального року. У цій статті ми розповімо про те, як допомогти дитині не боятися школи, а з нетерпінням чекати першого навчального дня. Це питання найбільше цікавить батьків першокласників. Що ж потрібно робити для того, щоб прищепити позитивний інтерес до школи і на чому акцентувати увагу?

1. Знайомимося з територією

Як правило, територія школи не огороджена так, як територія дитячого садка і погуляти там можна без особливих проблем. Пройдіться з малюком, подивіться на будівлю, на спортивний майданчик. Періодично ходіть тією дорогою, якою потрібно буде дитині ходити кожен день в школу.

2. Знайомимося з класом

Швидше за все у вас буде можливість перед початком навчального року відвідати школу і клас, в якому буде навчатися ваш першокласник. Так само можете допомогти класному керівнику приготувати клас до першого вересня.

3. Позитивні історії - позитивний настрій

Читайте з малюком казки про школу, про те, як дітки там навчаються. Зараз дуже популярні казки про лісові школи. Дуже позитивні і навчальні оповідання.

4. У школі багато цікавого

Розкажіть дитині, що в школі набагато більше цікавих занять, ніж просто уроки. Є заняття музикою, де можна співати, малювання, художня праця, спортивні заняття, а також захоплюючі поїздки і походи всім класом.5. Шкільні обіди

За тиждень до початку занять обговоріть зі своєю дитиною, що б вона хотіла їсти на обід. Звичайно, у кожній школі є безкоштовні обіди для учнів молодшої школи, але, з певних причин, багато батьків від них відмовляються. Запитайте малюка, що йому покласти з собою - бутерброд, круасан, сендвіч або щось інше. Не забудьте про ласощі на десерт. Все буде в кілька разів смачніше, якщо упаковано в спеціальну коробочку для шкільних обідів, яку можна без проблем купити.

6. Знайомимося з однокласниками

Добре, якщо разом з вашою дитиною в одному класі будуть вчитися і інші дітки, яких вона знає. Але якщо таких немає, то варто з ними познайомиться або на підготовчих заняттях, або за кілька тижнів до занять, коли вчитель буде збирати батьків з дітками для знайомства.

7. Розкажіть про свої шкільні роки

Впевнена, у кожного з нас є кумедні і цікаві історії зі свого шкільного життя, про які можна згадувати дуууже довго. Так чому б не поділитися ними зі своєю дитиною? Адже школа - це не страшно, це весело і захоплююче.

8. Шкільна форма

Дозвольте своїй дитині самій вибрати шкільну форму, в якій їй захочеться ходити. Звісно, враховуючи шкільні вимоги.

9. Збираємо портфель

Обов´язково разом з дитиною вибирайте шкільне приладдя, адже саме їй ними користуватися. А потрібно купувати дуже багато: портфель, пенал, зошити, олівці та багато іншого шкільного приладдя, без яких неможливо навчання в школі.

За матеріалами mamaclub.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

ТОП-5 порад, як підготувати дитину до школи

Тема зовсім непроста і, часом, дуже болюча для малюків. Адже з приходом 1 вересня їх життя кардинально змінюється. І спочатку, сам процес перебудови ох і не просто проходить.

В школу через півроку, як підготувати дитину до 1 класу

Підготовка до школи – хвилюючий процес, особливо для батьків, які знають, що скоро на їхнє чадо чекають постійні уроки, виконання домашніх завдань, сувора дисципліна. Подивися на 6-річну дитину, яка ледь навчилася читати, рахувати, і моторошно стає – як вона справлятиметься зі шкільними завданнями? Не панікуйте, рішення є! Які можуть бути варіанти?

Якщо дитині важко прокидатися зранку до школи

Спливають останні літні дні, підготовка до школи досягла свого піку. Ми атакуємо шкільні ярмарки, купуємо форми, ранці, шкільну канцелярію, словом – все, що потрібно для школяра. Проте, внутрішньо батьки вже готують себе до труднощів, які неодмінно супроводжують початок кожного навчального року. Серед інших проблем адаптації – важкі ранкові пробудження. Як їх подолати?

Як допомогти дитині адаптуватись до початку навчального року? (частина 2)

Отже, одразу перейдемо до більш конкретних формулювань…

Перше, на що вкотре хочеться звернути увагу батьків – наявність режиму дня школяра. Вже зараз, коли до початку навчального процесу залишається кілька тижнів, спробуйте потроху переходити на такий розпорядок, який буде наближеним до розпорядку дня дитини під час навчального року.