Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як виховати вундеркінда

Як виховати вундеркінда

Виховати свою дитину вундеркіндом мріють багато батьків. Тата й мами вундеркіндів готові поділитися секретами виховання чудо -дитини. Творче виховання дитини на ранніх етапах життя має величезне значення. Така думка Шеллі Карсон, психолога з Гарвардського університету і автора по вихованню дітей. Вона зібрала досвід батьків, яким вдалося досягти великих успіхів у творчому розвитку своїх нащадків.


Отже, що ж рекомендують батьки та вихователі? Перш за все, слід багато часу приділяти заняттям та спілкуванню з дітьми. Спільне читання, розвиваючі ігри та творчі заняття принесуть величезну користь.

Особливо важливо бути уважним до проблем дитини. Приділіть час, щоб поговорити з сином або дочкою по душам, обговоріть тривоги і радості дитини.

Визначте, в чому полягають здібності дитини, в чому її сильні сторони. Розробіть план занять, в який включіть заходи з розвитку як у фізичному, так і в інтелектуальному плані.



Перевтома може призвести до зривів і проблем зі здоров'ям. Слідкуйте, щоб ваша дитина відпочивала достатню кількість часу.

Постарайтеся налагодити контакти з іншими батьками. Обмін досвідом, спілкування на основі спільних інтересів буде дуже корисним і пізнавальним.

Дозволяйте дитині приймати самостійні рішення, вчіть її робити вибір, правильно визначати пріоритети.

Використовуйте кожен відповідний момент для виховання дитини, навчання і набуття досвіду.

За матеріалами medinfo.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Як познайомити дитину з професіями

Багато в чому щастя і успіх дитини в майбутньому пов'язані з тим, чи зможе вона самореалізуватися в професійному плані. Безумовно, всі батьки бажають своїм дітям найкращого, і з раннього віку починають знайомити дитину з різними видами діяльності і професіями. Це важливо, тому що допомагає сформувати ставлення дитини до праці, як своєї, так і інших людей.

Як «правильно» карати дитину?

Процес виховання неминуче передбачає наявність такого моменту як покарання. Якщо слово «покарання» піднімає в вашій уяві картину, де заплаканий малюк стоїть в кутку, а мама (тато) злісно виговорюють його (чи навіть шльопають по попі) – доведеться розірвати цей шаблон. Адже покарання може бути абсолютно різним (на щастя, для більшості сучасних батьків фізичне покарання – річ неприпустима). Не хотілося б оперувати термінами «правильно» і «не правильно», адже границі їх дуже розмиті, та, тим не менш, поговоримо про «правильне» покарання в контексті «ефективне покарання» - таке, яке приносить бажаний ефект. Отож…

Якщо у вашої дитини з’явились уявні друзі

Ви помітили, що ваша дитина почала спілкуватися з уявними товаришами, граючись, вона називає їх імена, спілкується з ними, а, може, навіть, доглядає за такими «друзями»: годує, водить на горщик, вкладає спати? Звісно, це може здивувати чи навіть насторожити батьків. Чи варто хвилюватися?

Виховання «страшилками»: чи існує альтернатива?

Класична ситуація: дитина відмовляється їсти (одягатися, спати, читати, прибирати, чистити зубки…), а батьки, в якості виховного методу, одразу підключають старі-добрі «страшилки» - прийде Баба Яга, лікар зробить укол, забере міліціонер, з’явиться павучок чи рогата коза… Ці нехитрі сюжети передаються з уст в уста: Бабою Ягою лякали нас, тепер і ми своїх дітей лякаємо. А робимо це тому, що такий метод майже завжди спрацьовує, хоча інколи задумуємось: чи правильно залякувати малечу?