Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як познайомити дитину з професіями

Як познайомити дитину з професіями
 

Багато в чому щастя і успіх дитини в майбутньому пов'язані з тим, чи зможе вона самореалізуватися в професійному плані. Безумовно, всі батьки бажають своїм дітям найкращого, і з раннього віку починають знайомити дитину з різними видами діяльності і професіями. Це важливо, тому що допомагає сформувати ставлення дитини до праці, як своєї, так і інших людей.



Психологи рекомендують починати знайомство з різними професіями вже з 2-річного віку. Для початку найкраще розповідати про рід занять тих людей, з якими малюк постійно стикається – продавець, листоноша, двірник, водій, лікар, медсестра, а також про те, чим займаються батьки. Бачачи вживу, що і як роблять люди, дитині буде простіше сприймати інформацію. Також дуже корисно буде розповісти малюкові про те, наскільки важлива та чи інша професія, що навіть двірник повинен вставати дуже рано, щоб вранці вулиці міста були чистими.

Познайомити дитину з різними професіями, які не так часто зустрічаються в вашому місті, допоможуть книги. Сьогодні існує досить багато хороших дитячих видань, де барвисто розказано про те, хто і чим займається. Дуже важливо, щоб сприймаючи інформацію, у дитини формувалася повага до кожного виду праці, тому навіть розповідаючи про свою роботу, роботу інших родичів і колег, потрібно намагатися не висловлюватися негативно по відношенню до того чи іншого роду занять. Тут має працювати принцип – всі роботи хороші, всі працівники важливі. В іншому випадку, це може сформувати у малюка упереджене ставлення до певного роду занять і після привести до неправильного вибору майбутньої стежки.

Для ознайомлення з різними видами занять дуже корисні рольові ігри, в яких дитина може приміряти на себе роль і спробувати на собі, як це працювати в тій чи іншій сфері. Такі ігри допомагають визначитися з первісним напрямком, який найближчий за характером дитині, і пізніше почати поступово розвивати його.

Також дуже корисно, щоб дитина не тільки слухала, а й на власні очі бачила, чим займаються люди. Для чого, відвідуючи різні місця, покажіть малюкові, чим зайнятий працівник, і якщо його зацікавить, дайте йому час просто поспостерігати за процесом. Можна відвідати і спеціальні екскурсії на виробництво, як правило, діти від них залишаються в захваті, і в будь-якому випадку, це завжди дуже пізнавально для дітей.

Пам'ятайте, що тільки при правильно сформованому понятті про працю, заробіток і різні професії, ваша дитина зможе самостійно для себе зробити вибір, про який ніколи не пошкодує. Будьте уважні до її інтересів і намагайтеся не зводити одну професію в ранг вище іншої.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Як «правильно» карати дитину?

Процес виховання неминуче передбачає наявність такого моменту як покарання. Якщо слово «покарання» піднімає в вашій уяві картину, де заплаканий малюк стоїть в кутку, а мама (тато) злісно виговорюють його (чи навіть шльопають по попі) – доведеться розірвати цей шаблон. Адже покарання може бути абсолютно різним (на щастя, для більшості сучасних батьків фізичне покарання – річ неприпустима). Не хотілося б оперувати термінами «правильно» і «не правильно», адже границі їх дуже розмиті, та, тим не менш, поговоримо про «правильне» покарання в контексті «ефективне покарання» - таке, яке приносить бажаний ефект. Отож…

Якщо у вашої дитини з’явились уявні друзі

Ви помітили, що ваша дитина почала спілкуватися з уявними товаришами, граючись, вона називає їх імена, спілкується з ними, а, може, навіть, доглядає за такими «друзями»: годує, водить на горщик, вкладає спати? Звісно, це може здивувати чи навіть насторожити батьків. Чи варто хвилюватися?

Виховання «страшилками»: чи існує альтернатива?

Класична ситуація: дитина відмовляється їсти (одягатися, спати, читати, прибирати, чистити зубки…), а батьки, в якості виховного методу, одразу підключають старі-добрі «страшилки» - прийде Баба Яга, лікар зробить укол, забере міліціонер, з’явиться павучок чи рогата коза… Ці нехитрі сюжети передаються з уст в уста: Бабою Ягою лякали нас, тепер і ми своїх дітей лякаємо. А робимо це тому, що такий метод майже завжди спрацьовує, хоча інколи задумуємось: чи правильно залякувати малечу?

Дитячі вікові кризи: як пережити їх батькам?

Розвиток дитини відбувається нерівномірно: зазвичай, зміни у дитячій психіці відбуваються плавно та поступово - так звані стабільні періоди, проте є й інші – кризові періоди, під час яких ці зміни відбуваються бурхливо та динамічно. Більшість вікових криз людина переживає саме у дитинстві. Батьки часто виявляються не готовими до таких перемін і реагують на них неправильно, псуючи нерви собі та створюючи психологічні проблеми для свого чада. Отже, які вікові кризи проходить дитина, що відбувається в ці періоди та як реагувати батькам, коли вони помітили, що їхнє дитя переживає внутрішню «революцію»?