Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Якщо у вашої дитини з’явились уявні друзі

Якщо у вашої дитини з’явились уявні друзі
 

Ви помітили, що ваша дитина почала спілкуватися з уявними товаришами, граючись, вона називає їх імена, спілкується з ними, а, може, навіть, доглядає за такими «друзями»: годує, водить на горщик, вкладає спати? Звісно, це може здивувати чи навіть насторожити батьків. Чи варто хвилюватися?Психологи стверджують: уявні друзі у дітлахів віком 3-5 років – це абсолютно нормально. Дитина розвивається, шукаючи додаткового місця для творчості. Тому часто діти обирають собі улюблені іграшки чи речі домашнього вжитку, яким надають людських рис, роблячи своїми друзями. Або ж і зовсім «на рівному місці» малюють в своїй уяві персонажів, з якими їм подобається «спілкуватися», «дружити». Це можуть бути і герої казок, мультфільмів, художніх фільмів, або ж персонажі з журналів чи з побачених картинок у книжках. Чи навіть реальні діти, з якими вашій малечі подобалось гратися. Ви, наприклад, могли колись разом відпочивати, або бути у гостях і дитині запам’ятався той випадок, після якого вона постійно спілкується з тією дівчинкою або хлопчиком, з якими провела гарно час. Буває, що це просто гра, наприклад, наче вони обоє бавляться ляльками (машинками), чаюють, готують на дитячій кухні, щось ремонтують і т.п. Або ж, дитина може обирати собі роль мами (батька), вихователя дитсадка і піклуватися про уявного друга, брати його під свою опіку, виховувати.

Ви не маєте хвилюватися з цього приводу, надавати йому надмірного значення, чи вважати своє чадо дивакуватим, «неправильним». Насправді, чи не в кожної другої трирічної дитини є уявні друзі. І батьки мають бути готовими до їх появи. Не можна забороняти гратися з ними, сваритися чи висміювати малечу. Це призведе до того, що дитина втратить довіру до вас, а от свого друга навряд забуде, продовжуватиме навіть потай з ним гратися. Поцікавтеся у дитини, як звати її товариша, як вони зустрілися, спробуйте у грайливій формі і самі поспілкуватися з тим новим другом. Тільки так зможете дізнатися про фантазії своєї дитини. Можливо виявиться, що малечі бракує спілкування, дружби, може їй дуже хочеться домашньої тваринки, і вона додумує те, чого не вистачає. Часто уявні друзі з’являються у тих дітей, які є одинаками у сім’ї, або ж мають набагато старших братів-сестер.

Уявні друзі – явищ тимчасове, дитина виросте і попрощається з вигаданими товаришами. Але, якщо через плоди своєї фантазії дитина стала дратівливою, почала погано спати, ви помітили, що в неї часто змінюється настрій, уявні друзі втомлюють її, – варто звернутися до дитячого психолога.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Виховання «страшилками»: чи існує альтернатива?

Класична ситуація: дитина відмовляється їсти (одягатися, спати, читати, прибирати, чистити зубки…), а батьки, в якості виховного методу, одразу підключають старі-добрі «страшилки» - прийде Баба Яга, лікар зробить укол, забере міліціонер, з’явиться павучок чи рогата коза… Ці нехитрі сюжети передаються з уст в уста: Бабою Ягою лякали нас, тепер і ми своїх дітей лякаємо. А робимо це тому, що такий метод майже завжди спрацьовує, хоча інколи задумуємось: чи правильно залякувати малечу?

Дитячі вікові кризи: як пережити їх батькам?

Розвиток дитини відбувається нерівномірно: зазвичай, зміни у дитячій психіці відбуваються плавно та поступово - так звані стабільні періоди, проте є й інші – кризові періоди, під час яких ці зміни відбуваються бурхливо та динамічно. Більшість вікових криз людина переживає саме у дитинстві. Батьки часто виявляються не готовими до таких перемін і реагують на них неправильно, псуючи нерви собі та створюючи психологічні проблеми для свого чада. Отже, які вікові кризи проходить дитина, що відбувається в ці періоди та як реагувати батькам, коли вони помітили, що їхнє дитя переживає внутрішню «революцію»?

Успішну людину можна виховати

Кожна мама й тато хочуть бачити свою дитину в майбутньому успішною людиною, яка зможе легко іти по життю, долати труднощі і досягати своєї мети. Але такий добрий намір - це лише половина справи. А яка модель виховання приведе до цих омріяних результатів? Ми проаналізували думки психологів з цього приводу, їх базові концепції: які ключові поради звучать з уст фахівців? Про це нижче.

Як правильно хвалити дитину

Як правильно хвалити дитину Похвала потрібна кожній дитині, це просто аксіома, зрозуміла усім батькам. Але хвалити, виявляється, теж потрібно правильно. Що мається на увазі? Про це далі...