Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як підібрати ідеальне взуття для вашої дитини

Як підібрати ідеальне взуття для вашої дитини
 

Ні для кого не секрет, що правильно підібране взуття для малюка – це гарантія правильного формування склепіння стопи і, як наслідок, красивої ходи у дитини. Саме тому, питанню про те, чому так важливо вибирати правильне взуття і як це зробити, приділяється так багато уваги.Все розмаїття сучасного дитячого взуття умовно можна розділити на три категорії – низькоякісне звичайне взуття, лікувальне ортопедичне взуття та профілактичне ортопедичне взуття для дітей, яке забезпечує необхідну підтримку і сприяє правильному формуванню склепіння стопи у дитини.

Чому важливо купувати саме ортопедичне взуття для дитини? Справа в тому, що ортопедичне взуття має спеціальну конструкцію, яка запобігає появі і розвитку плоскостопості у дітей. Не варто думати, що плоскостопість не є небезпечною. Від неправильного розвитку стопи страждає весь опорно-руховий апарат, особливо це стосується хребта, колінних суглобів та м'язів, і як наслідок тривалі прогулянки або ходьба будуть викликати постійні болі в спині, попереку і колінах, які часом супроводжуються головними болями і запамороченнями.

Як вибрати фасон дитячого взуття?

Щоб стопа підтримувалася правильно, задник повинен бути твердим і зручним за формою і висотою, в той час як носочок – м'яким. Залежно від віку дитини змінюється і товщина підошви – чим старше дитина, тим товще підошва. І обов'язково, не забувайте про супінатори і устілки з супінатором, які дозволять склепінню стопи правильно формуватися. Будь-яке взуття для дитини повинно щільно застібатися за допомогою шнурівки або липучок.

Як правильно вибрати розмір?

Для здорового розвитку стопи дитини не забувайте про вільний припуск, такий необхідний ніжці малюка під час ходьби. Так, ідеальне взуття повинно мати близько 1-1,5 см вільного простору від великого пальця стопи до краю носочка, а ззаду – невелика відстань, приблизно 5-7 мм, між ахіллесовим сухожиллям і задником.

Якщо наступна пара взуття стала трохи мала для вашого малюка, не варто йому на зміну купувати взуття «на виріст» на 2 розміри більше, інакше це може призвести до зрушень супінаторів і появи надмірно великого вільного простору. Ніжка малюка не буде достатньо зафіксована і всякий сенс ортопедичного взуття відразу пропаде. Якщо взуття хоч трохи втратило свою форму – носити далі його вже не варто.

Бажаємо вам і вашій дитині здоров'я і красивої впевненої ходи!

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Переваги дитячого ортопедичного взуття

У період активного формування організму дитини дуже важливо забезпечити правильний і рівномірний розвиток всього опорно-рухового апарату, особливо стопи. Більшу частину життя ми проводимо «на ногах», і неправильне формування гомілковостопного суглоба і зводу стопи можуть призвести до постійних болів в колінах, стопі і хребті.

Вибираємо перше взуття для малюка

До 3-4 місяців крихітка не потребує жодного взуття, зі зрозумілих причин, тому в цей період їй згодяться хіба що м'які шкарпетки чи пінеточки без жорсткої підошви. Звичайно, в асортименті дитячих магазинів можна знайти туфельки навіть на ніжку новонародженого, але не варто спокушатися на таку зовні милу покупку, - маленька ніжка не має бути здавлена, адже це заважає кровообігу, а відповідно нормальному росту та розвитку.