Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитяча казка: "Як диякона медом пригощали"

Мед

Колись давно жив та був мужичок. У мужичка була бджола. У тім же селі жив диякон, боляче до меду лаком. Ось народився у диякона син. Прийшов він мужичка просити кумом бути - захотілося це йому спробувати медку. На другий день приходить до газди диякон і просить для хрещеника меду. Мужичок йому дав.

Не минуло й тижня, а диякон знову за медом. Як йому відмовити?.. Став диякон весь мед у мужичка забирати, тільки встигай наливати. Він прийде та й каже:

- Куме, а куме! Твій хрещеник просить меду. Ще й вимовити не може, а вже кричить «ме» та «ме». Не стало терпіння у мужичка, вирішив він провчити жадібного диякона.

- Гаразд, - каже, - дам тобі меду. Тільки сам за ним іди, скільки хочеш, стільки й набирай.
Зрадів диякон. «Ось, - думає, - тепер я поїм досхочу медку!»

Приводить його мужичок до дубка. А на тому дубку було осине гніздо. Приставив мужичок сходи і каже:
- Лізь, кум диякон, пригощайся. Он вулик у мене нагорі. Тільки не лай мою бджолу, а то вона від цього злою стає.

Заліз диякон на дуб, а мужичок взяв драбину та й прибрав. Оси налетіли, з усіх боків обліпили диякона. Стали його жалити. Він тільки відмахується та примовляє:
- Ну вас, бджілки, до бога в рай! .. А вони ще дужче жалять.

Не стерпів диякон. Кличе кума:
- Куме, дай же ту ...
З переляку забув, як сходи називаються. Подає йому мужик лопату. Диякон ще голосніше кричить: - Куме, не це, а то! Виніс йому мужик долото.

А оси диякона всі жалять і жалять. Кричить він:
- Кум! Більше терпіти немає сили! .. Подає йому мужик вила.

Не витримав диякон, з дуба зірвався. Вниз летів, за сучки чіплявся.
- Ой, які злі бджоли! - Каже.- Який поганий мед! З тих пір зарікся за даровим медом ходити.

За матеріалами detkam.biz

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Дитяча казка: Спун та Велетень

В маленькому будиночку жив-був маленький чоловічок на ім’я Спун. Він був таким крихітним, що уміщався просто у звичайній столовій ложці. Взагалі-то, Спун і спав у столовій ложці. Колись він знайшов її, і тепер вона йому була замість ліжечка. Не дуже зручно, але іншого ліжка в нього не було.

Дитяча казка: Школа маленьких чарівників

Далеко-далеко в незвичайному лісі працювала Школа маленьких чарівників. Її учнями були феї та гноми, які навчалися творити маленькі корисні дива.

Дитяча казка: Кулька-сміхотулька

Одного разу з подарункового магазину втекла повітряна кулька - помаранчева з намальованими зеленими зірочками. На справді, вона це зробила ненавмисно – так вийшло.

Дитяча казка: Смачненький букварик

Наближалася осінь, і маленькі звірятка збиралися до школи. Вони складали в свої рюкзачки підручники, зошити, ручки та інше шкільне приладдя. Збиралася до школи й маленька мишка Муся. Щоправда, в неї поки не було шкільного рюкзка, проте, був рюкзачок для іграшок.