Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем, місяць за місяцем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Яка дитяча гімнастика краща?

Існує кілька популярних видів гімнастики для дітей до року: класична, динамічна, бебі-йога, гімнастика на м'ячі, аквагімнастика. Яку з них вибрати для своєї дитини?

Розвиваємо дитячу моторику, або як допомогти дитині розвинути силу і координацію

У міру зростання малюка йому потрібно давати якомога більше можливостей, щоб його м'язи також росли і розвивалися. А чи знали ви, що ви можете прискорити розвиток великої і дрібної моторики дитини, використовуючи лише найпростіші іграшки та інші інструменти, або взагалі без усього цього?

Чим конструктор корисний для дитини

Ігри – це основний вид сприйняття інформації та світу навколо для дитини, через них він вчиться розуміти, як все влаштовано, переймає моделі поведінки і обігрує навколишнє оточення. Однією з найцікавіших, розвиваючих і пізнавальних ігор для дитини є конструктор. Чим саме ця іграшка відрізняється від інших?

Як виростити чемпіона: 10 корисних порад молодим батькам від доктора Комаровського

Для кожної мами її дитина – найсильніша, найрозумніша, найкмітливіша, взагалі сама-сама. Та все ж таки хочеться, щоб так вважала не тільки мама, тому що любить своє чадо, а й інші навколо, захоплюючись його успіхами. Якщо хочете виростити зі свого малюка справжнього чемпіона або просто здорову людину з хорошою фізично розвиненою м'язовою системою, то запам'ятайте – починати потрібно з самого народження.

Як допомогти дитині заговорити?

Мені вже 2 роки, і я часто чую, як інші тітки постійно запитують маму, чому я досі не розмовляю. А навіщо? Адже мама з татом теж не говорять зі мною, вони завжди зайняті...

Вчимося, граючи з кінетичним піском

Кінетичний пісок з'явився на ринку дитячих іграшок та ігор порівняно недавно, але швидко завоював величезну популярність. Грати ним люблять і діти, і батьки. І якщо такого ще немає в вашому домі, обов'язково придбайте його для веселих і розвиваючих ігор з малюком!

Про користь дитячих розмальовок

Кожні батьки знають, що розфарбовування картинок для дітей – це не тільки цікаво і захоплююче, але і дуже корисно. Розмальовки – це відмінна можливість для дитини творити, пізнавати світ і розвиватися одночасно. А знаєте, в чому ще полягає їхня користь, і з чого почати вчити малюка розфарбовувати різні картинки ?! Про це і поговоримо далі.

Як зрозуміти, що дитина вже готова сісти за шкільну парту?

Багато батьків хочуть віддати свою дитину в школу якнайшвидше, адже перспективи 12-річного навчання стають все реальнішими, тож мама й тато майбутнього школярика активно наполягають, що їхньому чаду вже пора у школу, адже дитині без кількох місяців шість, а потім не хочеться сидіти за шкільною партою ледь не до 20 років. Ми апелюємо до того беззаперечного факту, що сучасні діти розвиваються дуже активно, вміють читати, писати, рахувати задовго до шестирічного віку, який є загальноприйнятим для вступу до школи. Проте, психологи наполягають, що не тільки знання дитини мають значення, а й психологічна готовність до шкільного життя, устрою.

Користь гри з піском для розвитку дитини

Всі ми з посмішкою згадуємо, як в дитинстві грали в пісочниці. Ми могли годинами колупатися в піску або грязюці, копаючи, пересипаючи, будуючи замки і тунелі і роблячи пасочки. Сучасні дітки, хоч і захоплюються всілякими гаджетами і технологіями, та все ж не менше за нас люблять погратися в пісочку. Крім того, від такого заняття вони отримують дійсно величезну користь. Тому мотивуйте свою дітвору грати в пісочниці, придумуйте нові ігри і заняття – всі вони, навіть самі нехитрі, розвиватимуть дитину. Як?

Розвиваємо мовлення у грі

Лише через декілька тижнів після появи малюка на світ він починає вимовляти перші склади. Сучасні малюки – справжні поліглоти, і перші осмислені слова від деяких можна почути вже в 9 місяців. До 2 років багато хто вже володіє невеличким словниковим запасом, правда, розібрати який найчастіше під силу тільки мамі. І тут настає час задуматися про те, як же допомогти дитині якомога швидше освоїти красиве і грамотне мовлення...

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас