Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитяча казка: Лісова пожежа

Дитяча казка: Лісова пожежа
 

Весняним сонячним днем хлопці-школярі Дмитро, Андрій та Іванко вирушили в похід до лісу. Вони зловили чимало риби в лісовому озері, а потім зварили смачну юшку. Вдосталь надихавшись лісовим повітрям, поласувавши юшкою та награвшись у м’яч, хлопці зібралася додому.

- Чи добре ми загасили багаття, на якому варилася юшка? – запитав Дмитро.

- Добре, - запевнили Андрій та Іванко, - Ми поливали багаття водою.

Хлопці вирушила додому. Однак вони помилилися – на справді, у багатті залишилася пара іскринок. На перший погляд вони були непомітними, а от якщо придивитися, то видно, як вони стрибають по вугіллячку.

Коли хлопчики пішли з лісу, одна іскринка сказала іншій:

- Давай подивимося, як тут, у лісі?

- Давай! – погодилася інша іскринка.

Подружки-іскринки вистрибнули з залишків багаття, спочатку на гілочку, яка лежала поряд, а з гілочки – на травичку. А з травички – на маленький кущик. Чим далі вони стрибали, тим більшими та злішими ставали. Тепер це були не іскринки, а великі іскри.

- Давай з’їмо цей кущ! – сказала іскра.

- Давай! А потім он те дерево! – погодилася друга іскра.

Вони просувалися все далі, і ставали ще вище: ось-ось і доберуться до пташиних гнізд! В лісі розпочалася справжня пожежа.

В цей час до лісу прилетів вітер. Від його подиху іскри стали ще більшими. Побачивши це, вітер злякався та полетів високо в небо – просити про допомогу у хмар.

- Хмари-хмари, летіть швидше за мною! Допоможіть загасити пожежу в лісі! – голосив вітер.

Сірі хмари швидко полетіли за вітром. Опинившись над лісом, хмари пустили рясним дощем. З кожною краплиною іскри ставали меншими та слабшими, і скоро від пожежі нічого не лишилося.

Наступного дня Дмитро, Андрій та Іванко дізналися, яка біда через них трапилася в лісі.

- Ой, що ж ми накоїли! – сказав Андрій. – Дуже пощастило, що в ту мить пішов дощ, інакше б наш ліс згорів.

Той випадок у лісі став для хлопців хорошим уроком на все життя. З того часу Дмитро, Андрій та Іванко були дуже обережними з вогнем. Вони завжди перевіряли, чи згасло багаття. Виходячи з дому, кожен з них пересвідчувався, що вимкнено плиту та інші прилади, які можуть спричинити пожежу. А ще вони знали, що неможна користуватися приладами, в який пошкоджений дріт.

Дмитро, Андрій та Іванко добре пам’ятали, що у разі пожежі треба телефонувати за номером «101». Хлопці усім розповідали про ці правила, щоб життя людей, рослин та тварин було безпечним.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Дитяча казка: Зайчина таємниця

Всі звірята ходили в лісову школу, сам тільки зайчик не збирався вчитися. Йому більше подобалося гойдатися на гойдалці й стрибати через ямки. А те, що не знає літер та цифр - не біда! Хитрий зайчик завжди просив кого-небудь в лісовому магазині допомогти йому прочитати назви і порахувати грошенята. А якщо отримував листа, то добрий ведмедик завжди читав зайчику вголос.

Дитяча казка: Чарівні огірочки

Якось ведмедик знайшов у лісі дивне насіннячко. Воно сяяло та переливалося на сонці.

- Що це за чудернацьке насіннячко? Може з нього якась чарівна рослинка виросте? – запитав ведмедик у мудрої тітоньки сови.

Дитяча казка: Машина часу

Сьогодні у першокласників був незвичайний урок. Він проходив в природничому музеї. Більше за всіх уроку раділи двійнята Максим і Софійка. Раніше вони бували в музеї з мамою і татом, їх завжди привертав світ природи. Але так щоб урок в музеї, розповідь про життя динозаврів, древніх людей і тварин - таке було вперше!

Дитяча казка: Мавпа в місті

В одному африканському лісі жила-була дуже допитлива мавпа. Весь час вона питала у своїх подружок:

- А що там – за лісом?