Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитяча казка: Лісова пожежа

Дитяча казка: Лісова пожежа
 

Весняним сонячним днем хлопці-школярі Дмитро, Андрій та Іванко вирушили в похід до лісу. Вони зловили чимало риби в лісовому озері, а потім зварили смачну юшку. Вдосталь надихавшись лісовим повітрям, поласувавши юшкою та награвшись у м’яч, хлопці зібралася додому.

- Чи добре ми загасили багаття, на якому варилася юшка? – запитав Дмитро.

- Добре, - запевнили Андрій та Іванко, - Ми поливали багаття водою.

Хлопці вирушила додому. Однак вони помилилися – на справді, у багатті залишилася пара іскринок. На перший погляд вони були непомітними, а от якщо придивитися, то видно, як вони стрибають по вугіллячку.

Коли хлопчики пішли з лісу, одна іскринка сказала іншій:

- Давай подивимося, як тут, у лісі?

- Давай! – погодилася інша іскринка.

Подружки-іскринки вистрибнули з залишків багаття, спочатку на гілочку, яка лежала поряд, а з гілочки – на травичку. А з травички – на маленький кущик. Чим далі вони стрибали, тим більшими та злішими ставали. Тепер це були не іскринки, а великі іскри.

- Давай з’їмо цей кущ! – сказала іскра.

- Давай! А потім он те дерево! – погодилася друга іскра.

Вони просувалися все далі, і ставали ще вище: ось-ось і доберуться до пташиних гнізд! В лісі розпочалася справжня пожежа.

В цей час до лісу прилетів вітер. Від його подиху іскри стали ще більшими. Побачивши це, вітер злякався та полетів високо в небо – просити про допомогу у хмар.

- Хмари-хмари, летіть швидше за мною! Допоможіть загасити пожежу в лісі! – голосив вітер.

Сірі хмари швидко полетіли за вітром. Опинившись над лісом, хмари пустили рясним дощем. З кожною краплиною іскри ставали меншими та слабшими, і скоро від пожежі нічого не лишилося.

Наступного дня Дмитро, Андрій та Іванко дізналися, яка біда через них трапилася в лісі.

- Ой, що ж ми накоїли! – сказав Андрій. – Дуже пощастило, що в ту мить пішов дощ, інакше б наш ліс згорів.

Той випадок у лісі став для хлопців хорошим уроком на все життя. З того часу Дмитро, Андрій та Іванко були дуже обережними з вогнем. Вони завжди перевіряли, чи згасло багаття. Виходячи з дому, кожен з них пересвідчувався, що вимкнено плиту та інші прилади, які можуть спричинити пожежу. А ще вони знали, що неможна користуватися приладами, в який пошкоджений дріт.

Дмитро, Андрій та Іванко добре пам’ятали, що у разі пожежі треба телефонувати за номером «101». Хлопці усім розповідали про ці правила, щоб життя людей, рослин та тварин було безпечним.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Дитяча казка: Мандрівка повітряного літака

На день народження Дмитрику подарували повітряну кульку у вигляді великого барвистого літака на мотузці.

Дитяча казка: Скарби острова Дракона

Піратський корабель борознив хвилі Великого океану. Розбійники дивилися в свої підзорні труби в пошуках кораблів мандрівників або торговців. Однак на їхньому шляху вже давно не зустрічалися ні кораблі, ні земля.

Дитяча казка: Порятунок Бірюзової планети

Капітан Старр і його команда астронавтів знову вирушили в космічну подорож. Як завжди, у них було важливе завдання - перевірити карту Галактики, позначити нові планети, які зустрінуться на шляху.

Дитяча казка: Жаба та чарівний камінець

Жила-була в пустелі ящірка. Вона мала гарну вдачу, була розумною, веселою й чуйною, тому у неї було багато друзів. Усі мешканці пустелі любили та поважали її. Усі, окрім плямистої жаби. На відміну від ящірки, у жаби був кепський характер. Жаба була злою буркотливою скнарою, була невихованою, тому ніхто не хотів з нею дружити. Однак плямиста жаба заздрила ящірці і звинувачувала її в своїй самотності.