Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитяча казка: Жадібний фермер

Дитяча казка: Жадібний фермер
 

Жив-був фермер. Був він, загалом, непоганою людиною та хорошим господарем, але занадто вже жадібною. Навіть ваги собі спеціальні купив для точного зважування, щоб зайвого грама огірків або ягід випадково нікому не покласти. Кожну копієчку рахував, хоча був далеко не бідною людиною.

Ось у фермера наближався день народження. Зазвичай він не відзначав своє свято, щоб не витрачатися на частування для гостей. Але в цьому році дуже вже йому хотілося подарунків.

Прийшов фермер до пекаря і каже:

- Спекти-но, пекарю, мені іменинний пиріг.

- А чи багато гостей ти чекаєш? - запитав пекар.

- Багато. Всіх своїх сусідів запросив, з їхніми дружинами і дітьми. І ти, пекарю, приходь до мене на свято.

- Дякую за запрошення, - відповів пекар. - Прийду. Давай мені сто монет, і я спечу тобі відмінне святкове частування, яке порадує і тебе, і твоїх гостей.

- Цілих сто монет ?! - обурився фермер. - Чому так багато?

- Ну як же? Адже у тебе буде багато гостей. Мені потрібно купити багато продуктів для приготування великого святкового пирога, ну і взяти грошей за свою роботу, - пояснив пекар.

- Сто монет - це занадто багато, - відповів фермер. - Ось, візьми двадцять монет. Я вважаю, що цього буде достатньо для гарного пирога.

Пекар намагався пояснити фермеру, що двадцяти монет не вистачить навіть на купівлю борошна для пирога, не кажучи вже про решту продуктів і про оплату його праці. Він збирався відмовитися від роботи, але фермер поклав йому на стіл двадцять монет, сів у машину і поїхав.

На наступний день фермер прийшов за своїм замовленням, але замість великого пирога пекар виніс йому маленький акуратний пиріжок, якого навряд чи вистачить, щоб пригостити пару гостей.

- Що це таке?! - закричав фермер.

- Вибач, за двадцять монет я зміг купити продуктів тільки на такий маленький пиріг. Я не брав за роботу - нехай це буде моїм подарунком на твій день народження. Але якщо тобі не подобається, я можу залишити цей пиріг собі, і поверну тобі твої двадцять монет.

- Ні, я його візьму, спасибі - відповів фермер. - Він був такий жадібний, що порахував: якщо цей пекар приготував пиріг безкоштовно, то в іншого пекаря такий же пиріг вийде ще дорожче, ніж двадцять монет.

Увечорі в будинку у фермера зібралися гості. Він дивився на свій маленький пиріг, і йому було соромно подавати його на стіл. Фермер вирішив, що краще вже взагалі не буде їх нічим пригощати.

Гості вітали його, дарували подарунки, але фермер чомусь зовсім не тішився. Його вперше мучила совість за свою жадібність.

Тут двері відчинилися, і в будинок фермера увійшов пекар. В руках у нього був величезний красивий пиріг.

- З Днем народження! А ось і мій подарунок, - сказав пекар. - Сподіваюся, він буде прикрасою святкового столу. Дорогий фермере, бажаю тобі бути таким же щедрим, як твої огіркові грядки, на яких народжуються найсмачніші огірки в нашому селі. Бажаю тобі бути таким же щедрим, як твоя корова, яка дає найсмачніше молоко навкруги.

З тих пір фермера ніби підмінили. Він подарував свої надточні ваги пекареві, щоб той міг легко зважувати продукти для кулінарних рецептів. Фермер більше не скупився, накладаючи овочі та фрукти покупцям, і з радістю пригощав сусідських дітей ягодами зі свого господарства. Від цього у фермера стало ще більше покупців, а люди почали поважати його ще сильніше, і більше не насміхалися над його жадібністю.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Дитяча казка: Мишка та цукерка

Одного ранку мишаче місто облетіла чудова новина: привезли шоколадні цукерки! Їх роздаватимуть усім охочим мишенятам і у великому, і у маленькому магазині, і навіть в кіоску. А бажаючих, звичайно, багато. Хто ж відмовиться від шоколадних цукерок?

Дитяча казка: Подорож чобітків

У хлопчика Михайлика були гумові чобітки - сині, з корабликами. Він радісно стрибав у них по калюжах, а вони захищали його ноги від вогкості і бруду. Але ось біда: Мишко не любив мити свої чоботи, а залишав їх брудними в коридорі. За це чобітки на нього ображалися.

Дитяча казка: Друзі з Четирилапівки

У казковому селі Чотирилапівка жили коти, собаки та миші. Жили вони не дуже дружно, а точніше сказати - зовсім не дружно. Миші боялися котів. Собаки і коти не любили один одного, так і хотіли покусатися і подряпатися. А ще собаки недолюблювали мишей і частіше оминали їх стороною. Ось таким було життя в Чотирилапівці, поки не сталася одна подія.

Дитяча казка: Зоряні сни

У казковому королівстві Снів жили гноми-сонники. Щовечора вони малювали на небі зоряними фарбами сни. Так-так, ті самі сни, які ми бачимо щоночі. Це були веселі або сумні сни, про пригоди, про тварин, про море або довгу дорогу. Гноми-сонники малювали різні сни. А коли робота була готова, місячні промінчики допомагали кожному сну знайти дорогу до людей.