Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Грудне вигодовування

Усе про грудне вигодовування ви дізнаєтеся на нашому сайті: відлучення від грудей, нестача грудного молока, зціджування та зберігання грудного молока, алергія в немовляти та інше.
Багато матеріалів, поради спеціалістів дадуть вичерпні відповіді на усі ваші  запитання.

Чим рекомендується годувати дітей перших років життя?

Грудне молоко є найкращою їжею для здорового зростання і розвитку немовлят. Протягом перших шести місяців життя для оптимального росту, розвитку і здоров´я діти повинні знаходитися виключно на грудному вигодовуванні, після шести місяців вони повинні отримувати належний і безпечний прикорм, залишаючись при цьому на грудному вигодовуванні до двох або більше років.

Грудне молоко та молочна суміш: чи є суттєва різниця?

Скрізь і всюди грудне вигодовування має важливе значення, оскільки воно створює найкращі умови для того, щоб дитина була здорова, добре росла і розвивалася. За якістю грудне молоко перевершує всі інші продукти, які дають дитині. Воно містить ідеальне співвідношення живильних речовин і протиінфекційних чинників спеціально, ніби за замовленням розраховане для кожної окремої дитини.

Чи стає менше молока у матері, яка зазнала стрес?

У тих суспільствах, де жінки ніколи не сумніваються в своїй здатності годувати грудьми, матері у всі часи вигодовували грудьми своїх дітей під час голоду і воєн і врятовували їм життя. У тих же суспільствах, де отримало розповсюдження штучне вигодовування, а віра в грудне вигодовування впала, жінки під час надзвичайних ситуацій годують грудьми все рідше.

Годування хворої дитини

Грудне вигодовування повинне бути продовжене навіть при захворюваннях матері або самої дитини. Різні фактори імунологічного захисту грудного молока для хворої дитини виявляються навіть необхіднішими, ніж для здорової.

Особливості поведінки дітей під час годування грудьми

Останнім часом почався деякий ренесанс у питанні грудного вигодовування в Україні, що, у першу чергу, виявляється в бажанні молодих матерей годувати свою дитину грудьми. І команда порталу Мама-Тато підтримує цю тенденцію!

Годування дитини, схильної до алергії

Із проблемами дитячої алергії стикаються багато матерей. У статті ви знайдете схему введення блюд прикорму, список «небезпечних» продуктів, поради лікаря з цього приводу.

Відлучення від грудей

Відняття від грудей — важливий захід не тільки фізично, але й емоційно. Та коли ви прислухаєтеся до порад лікаря, відлучення пройде значно спокініше і для матері, і для дитини.

Про техніку та гігієну годування

Спочатку буде нелегко, але потім завжди все налагоджується. І команда порталу Мама-Тато допоможе, чим зможе. Наприклад, цією статтею.

Особливості поведінки дітей під час годування грудьми (частина друга)

Це продовження статті про типові проблемні ситуації, з якими стикаються годуючі матері.

Нестача грудного молока

Нестача грудного молока - реальна проблема чи результат побоювань молодих мам? Проблема браку молока зараз досить поширена в Україні, та вона найчастіше не пов´язана з екологією чи ще якимись непереборними причинами...

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас