Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Грудне вигодовування

Усе про грудне вигодовування ви дізнаєтеся на нашому сайті: відлучення від грудей, нестача грудного молока, зціджування та зберігання грудного молока, алергія в немовляти та інше.
Багато матеріалів, поради спеціалістів дадуть вичерпні відповіді на усі ваші  запитання.

Готуємось до годування грудьми (частина 2)

Інколи можна почути: «Важко буде годувати, соски дуже втягнуті». Йдеться про те, що сосок має специфічну форму (втягнутий або плоский), що може утруднювати процес смоктання (дитині може бути важко його захопити).

Готуємось до годування грудьми (частина 1)

Планує майбутня матуся годувати своє маля груддю чи ні, а природа робить своє – готує груди до цього важливого завдання заздалегідь, коли жінка ще вагітна. Груди збільшуються, стають більш чутливими (інколи навіть болючими), на пізніх термінах з грудей може виділятися молозиво.

Грудне молоко – найкраща їжа для немовляти, подарована самою природою!

«Ви досі годуєте груддю…?!» - в очах співрозмовниці здивування та захоплення, наче перед нею жінка, яка підкорила Еверест! Чому настільки природній і приємний процес – годування грудьми, часто сприймається сьогодні як героїчний вчинок, самопожертва?!

Меню годуючої мами

Раціони харчування вагітної і годуючої мами між собою істотно відрізняються. Під час вагітності можна все, чого душа бажає: торти, випічку (в межах розумного), цитрусові, молоко. Є прикмета, що якщо вам захочеться чогось незвичайного, значить, цього бажає ваш малюк. Саме тому жінці в положенні не можна відмовляти і варто купувати те, чого їй хочеться.

Підготовка до грудного вигодовування під час вагітності

Про грудне вигодовування говорити можна годинами! Хтось може поділитися власним досвідом, хтось з чуток знає про годування грудьми, а хтось планує вагітність або годування. У сучасному світі грудне вигодовування у багатьох дівчат викликає шок. Це заняття багатьом здається непростим, з області фантастики, таким, що вимагаэ спеціальної підготовки. Але чи так це насправді?

Грудне вигодовування після року

Сучасна молода мама стикається з великою кількістю інформації, яка може і допомогти, і зашкодити. Що стосується питань виховання та догляду за новонародженими, то тут всі - великі гуру, починаючи від батьків і лікарів, і закінчуючи часом навіть сторонніми людьми. Так, під соціальним тиском, недосвідчена мама починає замислюватися: а чи правильно вона все робить?

Маммопластика і грудне вигодовування

Маммопластика, тобто збільшення грудей - пластична операція на молочній залозі, яка полягає в зміні її форми. Ця операція дає можливість жінці відчути себе більш впевненою і красивою. Але до операції кожна пацієнтка задається питанням: коли краще провести операцію - до або після вагітності і годування грудьми?

Як довго годувати грудьми?

Існує багато різних думок про те, як довго потрібно годувати дитину. Одні вважають, що чим довше - тим краще, інші матусі хочуть швидше відлучити дитину від грудей для збереження їхньої форми або для швидкого виходу на роботу. А багато жінок годують свою дитину лише до трьох місяців і зовсім не тому що не хочуть довше, а тому що просто не вміють годувати правильно. Отже, як же довго варто годувати малюка материнським молоком?

Місячні під час грудного вигодовування. Норма чи проблема?

Жіночий організм після такої напруженої роботи, як виношування немовляти і потім пологи, потребує перепочинку та відновлення сил. Крім того, жінка повинна адаптуватися до тих змін, які відбулися в її організмі в цьому періоді. Перш за все, відбувається процес відновлення гормонального фону, від якого і залежить процес дозрівання і подальшого виходу яйцеклітини з яєчника.

Введення прикорму дітей на першому році життя

Як відомо, діти ростуть дуже швидко. Не встигаєш лиш надивитись на це маленьке чудо, яке з'явилось в твоєму житті, а вже час задумуватись як починати ставити його на ноги і готувати до дорослого життя. Одним з таких етапів є період введення прикорму. Цим самим батьки готують дитину до дорослості та дорослої їжі.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас