Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Грудне вигодовування

Усе про грудне вигодовування ви дізнаєтеся на нашому сайті: відлучення від грудей, нестача грудного молока, зціджування та зберігання грудного молока, алергія в немовляти та інше.
Багато матеріалів, поради спеціалістів дадуть вичерпні відповіді на усі ваші  запитання.

Як правильно носити грудничка

Від того, як ви носите малюка, залежить розвиток м'язового апарату і зростання скелета новонародженого. Неправильне положення новонародженого на руках дорослої людини може привести до таких неприємних наслідків, як: сколіоз, ненормальні вигини хребта, зниження м'язового тонусу, відставання моторного розвитку дитини і навіть вроджений вивих кульшових суглобів.

Міфи і факти про штучне вигодовування

Міф:

Між дітьми, що харчуються грудним молоком, і їхніми мамами зв´язок міцніший, ніж при штучному вигодовуванні. Насправді ж між дітьми і батьками існує нерозривний зв´язок незалежно від способу годування.

Потрібна пустушка чи ні?

Для багатьох мам відповідь на це питання однозначна: потрібна. І вони пхають малюкові пустушку завжди, коли матері це зручно, не замислюючись про те, що пустушка може нашкодити.

Загальні рекомендації щодо зберігання грудного молока

Зберігання зцідженого молока: корисні поради

Зручність - одна з багатьох переваг грудного вигодовування: у більшості випадків, молоко прямо надходить від «виробника» до «споживача», і немає необхідності хвилюватися прo збір, зберігання, приготування і свіжість «продукту».

Основи грудного вигодовування новонародженої дитини

Це міф, що штучне вигодовування і грудне вигодовування є однаково хорошими. Молоко матері є кращим засобом для правильного росту дитини. У молоці матері містяться певні живильні речовини, які допомагають дитині боротися з хворобами, а також сприяють розвитку мозку. У порівнянні з дітьми, вигодуваними грудьми, діти, які отримують штучне харчування, є більш схильними до різних захворювань.

«Немолочна» мама

Ах, як часто у нас ставлять цей «діагноз» горе-фахівці з лактації! Як матусі його бояться - бо думають, що впоратися з цим у них напевно не вийде... Давайте спробуємо розібратися, звідки це береться... Почну з того, що цей лякаючий діагноз можуть у нас поставити при різних ситуаціях, і, відповідно, кожна історія вимагає різних підходів до вирішення.

Овочі та фрукти в період грудного вигодовування

Після фруктово-овочевих обмежень під час вагітності, здається, що всі ці утримання позаду. Але ні, тепер на нас чекає грудне вигодовування. А це ще той привід поміркувати над тим, що з овочів і фруктів з´їсти, а від чого поки відмовитися.

Принципи допоювання водою новонароджених на грудному вигодовуванні

Пам´ятайте про те, що немовлята не потребують додаткової воді, в грудному молоці міститься 88% води. Навіть у перші кілька днів після пологів, перед "приходом" молока, молозиво повністю задовольняє потребу немовляти в рідині (у тому випадку, якщо грудне годування новонародженого організовано ефективно).

Грудне вигодовування: підбірка міфів, зібрана лікарем

З дозволу акушера-гінекололога Малярської Марії Михайлівни публікуємо її підбірку запитань, які часто хвилюють годуючих мам. Можна сказати, що тут зібрані таклж поширені міфи про грудне вигодовування.

Як зціджувати молоко? Годування грудьми і працююча мама

Як бути з немовлям, яке не отримувало нічого, окрім маминого молока, а теперь треба виходити на роботу? Невже відлучати?

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас