Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Грудне вигодовування

Усе про грудне вигодовування ви дізнаєтеся на нашому сайті: відлучення від грудей, нестача грудного молока, зціджування та зберігання грудного молока, алергія в немовляти та інше.
Багато матеріалів, поради спеціалістів дадуть вичерпні відповіді на усі ваші  запитання.

Відвідування стоматолога в період вагітності і лактації

На запитання відповідає головний лікар клініки «Медісса» Нешенко Світлана Леонідівна

Лікар стоматолог входить до складу основних спеціалістів, яких необхідно відвідувати під час вагітності та годування груддю.

Чому необхідно спостерігатися у стоматолога під час вагітності та лактації?

Що потрібно знати, якщо Ваша дитина знаходиться на штучному вигодовуванні? (Частина 1)

Якщо з якоїсь причини Ви не можете годувати своє маля груддю, доводиться йти по налагодженій схемі штучного вигодовування. Які питання тут можуть виникнути?

Прикорм: орієнтовна послідовність введення продуктів (частина 2)

Паралельно із кашею поступово можна вводити і фруктові пюре та соки.

Щодо соків, то найчастіше починають із яблучних (некислих сортів). Такий вибір є невипадковим, адже яблуко – «рідний» нам фрукт, який, швидше за все, добре сприйме організм малечі. Схема введення – аналогічна, як при введенні будь-яких нових продуктів: починаємо з кількох крапель і поступово (приблизно за тиждень-півтора) доводимо до потрібної кількості. Після знайомства з яблучним, запропонуйте маленькому гурману грушевий, морквяно-яблучний, сливовий, абрикосовий, а згодом можна буде і ягідні соки. Після року малюк спробує також апельсиновий та полуничний, а поки що – не поспішайте з цими фруктами (оскільки вони є високо алергенними).

Прикорм: орієнтовна послідовність введення продуктів (частина 1)

Тема прикорму є однією з найбільш неоднозначних і суперечливих серед тих тем, які актуальні в перший рік життя маляти, адже усі педіатри, дієтологи і люблячі бабусі нашої країни не припиняють своєї полеміки про те: «Як правильно?», «Що і коли давати?», «В якій послідовності вводити продукти?»… і т.п.

«Золоті» правила успішного грудного вигодовування

Ні для кого сьогодні не секрет, що грудне молоко – це найкраще їжа для дитини. Навіть виробники сумішей для немовлят наголошують на цьому. Тому ми не будемо вкотре перераховувати всіх плюсів грудного вигодовування для фізичного здоров’я малюка. Хочеться наголосити на тому, що воно має також величезний психологічний вплив на дитя і його маму.

Введення першого прикорму: з чого почати?

Стосовно цього питання (з яких продуктів розпочинати введення прикорму) досі немає спільної думки ні серед педіатрів, ні серед дієтологів. Загальноприйнятими і найбільш популярними є наступні страви першого прикорму: овочеві пюре, безмолочні каші, кисломолочні продукти. Вибір, звісно, залишається за мамою. Проте, існують деякі рекомендації щодо надання переваги тому чи іншому продукту при введенні першого прикорму.

Рекомендації щодо введення першого прикорму

Отже, час настав! Малечі вже пів року, можливо навіть є перший зуб, Ви спостерігаєте як дитина проявляє цікавість до їжі, яку споживають дорослі, вона вже самостійно сидить? Ну що ж, напевне Ваш малюк вже готовий спробувати свою першу страву. Як ми розповідали в попередніх статтях: 6 місяців – оптимальний вік для введення першого прикорму (більш детально читайте в статті «Коли варто вводити перший прикорм»). Грудне молоко (чи адаптована молочна суміш) вже не може покрити всіх зростаючих потреб маленького організму (особливо це стосується заліза й кальцію.

Коли варто вводити перший прикорм?

Тема прикорму часто провокує багато дискусій і суперечок. Сперечаються і стосовно того, коли починати його (прикорм) вводити, що саме обрати для першої страви, і як це правильно робити, аби не нашкодити крихітці. Спробуємо допомогти розгубленій матусі, яка заплуталась серед порад, які лунають звідусіль. Отже…

Прийшов час прощатися, або відлучаємо малюка від грудей (частина 2)

Незалежно від того, відмовляєтесь Ви від грудного вигодовування, слідуючи фізіологічному процесу інволюції, чи, можливо, виникли непередбачувані обставини і потрібно відлучити дитину від грудей раніше – правило одне: процес відмови від грудного вигодовування повинен відбуватися поступово.

Прийшов час прощатися, або відлучаємо малюка від грудей (частина 1)

Момент наступив…

Годування грудьми – один з найприємніших ритуалів, які мама щодня здійснює, доглядаючи за своїм маленьким скарбом. Море ласки і ніжності, любові і тепла Ви даруєте дитині, та ще й яка смакота і користь! Але період грудного годування мусить закінчитись, як і будь-який інший етап в житті немовляти. Як зрозуміти, що момент наступив?..

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас