Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Грудне вигодовування

Усе про грудне вигодовування ви дізнаєтеся на нашому сайті: відлучення від грудей, нестача грудного молока, зціджування та зберігання грудного молока, алергія в немовляти та інше.
Багато матеріалів, поради спеціалістів дадуть вичерпні відповіді на усі ваші  запитання.

Поки годую груддю – не завагітнію?..

Багатьох молодих мам цікавить, чи правдивим є дане твердження: поки у жінки зберігається лактація – повторна вагітність не наступить? І тут нічого дивного, адже під час самої вагітності, та й після пологів, в жіночому організмі відбувається стільки змін! Як зрозуміти, чи відновилися усі функції, чи є вже жінка фертильною (тобто, чи відновилася репродуктивна здатність)?

Годування грудьми: як це робиться?

Щоби години годувань були радісними і приємними для Вас та малюка, варто продумати все до деталей.

Комфорт і зручність – те, чого Ви прагнете в першу чергу, тому облаштуйте своє "гніздечко", в якому буде відбуватися приємний процес годування. Деяким жінкам зручно годувати в глибоких кріслах з підлокітниками, чи в кріслах-качалках, іншим до вподоби годувати на дивані, обклавшись подушками та поставивши стільчик під ноги, або й лежачи.

Як визначити, чи вистачає дитині грудного молока? (частина 2)

Як же розрахувати необхідну кількість молока конкретно для Вашого малюка?

Прочитавши попередню статтю, складається враження, що перераховані методи визначення того, чи вистачає Вашій крихітці матусиного молока не зовсім ефективні. І справді, подумайте самі: одного разу малюк висмоктує менше молочка, бо він просто відчув спрагу (якщо Ви читали наші попередні статті, то знаєте, що грудне молоко служить немовлятам і їжею, і питтям) і, відповідно, висмоктав мало молока (тільки «переднє» молоко, яке є менш поживним). Наступного разу, вже зголоднівши, висмоктав у кілька разів більше, адже потребував повноцінно пообідати.

Як визначити, чи вистачає дитині грудного молока? (частина 1)

Це питання турбує не одну матусю, яка годує свою крихітку грудьми. Молода мама ще не до кінця навчилася розуміти усі сигнали, які посилає їй малюк, і як зрозуміти, чи наївся він, чи, може, молочка не вистачає і дитина голодна?

Що потрібно знати, якщо Ваша дитина знаходиться на штучному вигодовуванні? (Частина 2)

Не варто експериментувати з дитячими сумішами, різноманітність тут не є доцільною. Коли Ви оберете потрібний варіант (той, який не викликатиме алергію та відповідатиме іншим вимогам) – зупиніться на ньому.

Як правильно зціджувати та зберігати грудне молоко?

Одного дня може наступити момент, коли Вам знадобляться запаси грудного молока: Ви захворіли і якийсь час не зможете годувати груддю, необхідно відлучитися на день-другий, або якщо мама поєднує виховання малюка з навчанням чи роботою, чи ін. ситуації. Словом, навчитися зціджувати груди та знати, як правильно зберігати грудне молоко має кожна жінка, яка годує груддю.

Відвідування стоматолога в період вагітності і лактації

На запитання відповідає головний лікар клініки «Медісса» Нешенко Світлана Леонідівна

Лікар стоматолог входить до складу основних спеціалістів, яких необхідно відвідувати під час вагітності та годування груддю.

Чому необхідно спостерігатися у стоматолога під час вагітності та лактації?

Що потрібно знати, якщо Ваша дитина знаходиться на штучному вигодовуванні? (Частина 1)

Якщо з якоїсь причини Ви не можете годувати своє маля груддю, доводиться йти по налагодженій схемі штучного вигодовування. Які питання тут можуть виникнути?

Прикорм: орієнтовна послідовність введення продуктів (частина 2)

Паралельно із кашею поступово можна вводити і фруктові пюре та соки.

Щодо соків, то найчастіше починають із яблучних (некислих сортів). Такий вибір є невипадковим, адже яблуко – «рідний» нам фрукт, який, швидше за все, добре сприйме організм малечі. Схема введення – аналогічна, як при введенні будь-яких нових продуктів: починаємо з кількох крапель і поступово (приблизно за тиждень-півтора) доводимо до потрібної кількості. Після знайомства з яблучним, запропонуйте маленькому гурману грушевий, морквяно-яблучний, сливовий, абрикосовий, а згодом можна буде і ягідні соки. Після року малюк спробує також апельсиновий та полуничний, а поки що – не поспішайте з цими фруктами (оскільки вони є високо алергенними).

Прикорм: орієнтовна послідовність введення продуктів (частина 1)

Тема прикорму є однією з найбільш неоднозначних і суперечливих серед тих тем, які актуальні в перший рік життя маляти, адже усі педіатри, дієтологи і люблячі бабусі нашої країни не припиняють своєї полеміки про те: «Як правильно?», «Що і коли давати?», «В якій послідовності вводити продукти?»… і т.п.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас