Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Грудне вигодовування

Усе про грудне вигодовування ви дізнаєтеся на нашому сайті: відлучення від грудей, нестача грудного молока, зціджування та зберігання грудного молока, алергія в немовляти та інше.
Багато матеріалів, поради спеціалістів дадуть вичерпні відповіді на усі ваші  запитання.

Популярні міфи про грудне вигодовування (частина 1)

Тема грудного вигодовування оповита величезною кількістю міфів і забобонів. З чим це пов'язано, важко сказати, але одразу відрізнити, де правда, а де надумана балаканина, складно. Тим більше що основна маса з них звучить вельми переконливо. Тому у даній статті мова піде про найбільш поширені міфи про грудне вигодовування.

Ніжне овочеве пюре – ідеальний варіант для першого прикорму восени

Перший прикорм – відповідальна подія в житті малюка. Рекомендації лікарів стосовно цього важливого питання дещо різняться, проте, найпопулярнішим першим прикормом, по праву, є овочеве пюре. Тим паче зараз, в щедру осінню пору, коли плоди містять стільки вітамінів та інших корисних речовин. Не опустіть моменту!

Тріщини сосків: як уникнути проблеми?

Тріщини на сосках - досить поширена проблема, що турбує мам, які годують своїх малят груддю. Основною причиною її виникнення є неправильне прикладання маляти до грудей, адже дитина під час смоктання груді має захоплювати ротиком не лише сосок, а й ареолу навколо нього.

Чому зникає грудне молоко?

На сороковий тиждень року (припадає на серпень) відзначають Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування. Дата обрана не випадково, сороковий тиждень символізує вагітність жінки, яка триває стільки ж часу.

Поки годую груддю – не завагітнію?..

Багатьох молодих мам цікавить, чи правдивим є дане твердження: поки у жінки зберігається лактація – повторна вагітність не наступить? І тут нічого дивного, адже під час самої вагітності, та й після пологів, в жіночому організмі відбувається стільки змін! Як зрозуміти, чи відновилися усі функції, чи є вже жінка фертильною (тобто, чи відновилася репродуктивна здатність)?

Годування грудьми: як це робиться?

Щоби години годувань були радісними і приємними для Вас та малюка, варто продумати все до деталей.

Комфорт і зручність – те, чого Ви прагнете в першу чергу, тому облаштуйте своє "гніздечко", в якому буде відбуватися приємний процес годування. Деяким жінкам зручно годувати в глибоких кріслах з підлокітниками, чи в кріслах-качалках, іншим до вподоби годувати на дивані, обклавшись подушками та поставивши стільчик під ноги, або й лежачи.

Як визначити, чи вистачає дитині грудного молока? (частина 2)

Як же розрахувати необхідну кількість молока конкретно для Вашого малюка?

Прочитавши попередню статтю, складається враження, що перераховані методи визначення того, чи вистачає Вашій крихітці матусиного молока не зовсім ефективні. І справді, подумайте самі: одного разу малюк висмоктує менше молочка, бо він просто відчув спрагу (якщо Ви читали наші попередні статті, то знаєте, що грудне молоко служить немовлятам і їжею, і питтям) і, відповідно, висмоктав мало молока (тільки «переднє» молоко, яке є менш поживним). Наступного разу, вже зголоднівши, висмоктав у кілька разів більше, адже потребував повноцінно пообідати.

Як визначити, чи вистачає дитині грудного молока? (частина 1)

Це питання турбує не одну матусю, яка годує свою крихітку грудьми. Молода мама ще не до кінця навчилася розуміти усі сигнали, які посилає їй малюк, і як зрозуміти, чи наївся він, чи, може, молочка не вистачає і дитина голодна?

Що потрібно знати, якщо Ваша дитина знаходиться на штучному вигодовуванні? (Частина 2)

Не варто експериментувати з дитячими сумішами, різноманітність тут не є доцільною. Коли Ви оберете потрібний варіант (той, який не викликатиме алергію та відповідатиме іншим вимогам) – зупиніться на ньому.

Як правильно зціджувати та зберігати грудне молоко?

Одного дня може наступити момент, коли Вам знадобляться запаси грудного молока: Ви захворіли і якийсь час не зможете годувати груддю, необхідно відлучитися на день-другий, або якщо мама поєднує виховання малюка з навчанням чи роботою, чи ін. ситуації. Словом, навчитися зціджувати груди та знати, як правильно зберігати грудне молоко має кожна жінка, яка годує груддю.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас