Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вагiтнiсть

Календар вагітності

Вагітність і пологи − два дуже важливих етапи в житті усіх батьків. Наш портал розкаже усе, що ви хотіли знати про вагітність і пологи, а також про планування та підготовку до вагітності.
Календар вагітності, стать дитини, група крові дитини, резус-конфлікт та багато іншого: відповіді на усі ваші запитання.

Особливості вагітності на 17 тижні

Почався 5 акушерський місяць вагітності на 17 тижні, а це означає, що нудота та рвота, викликані токсикозом, позаду, самопочуття покращилось, апетит зростає, а з ним і активно – вага жінки.

Чи достатньо ви п´єте під час вагітності?

Чи стали ви хотіти більше пити під час вагітності? Якщо так, то так і має бути. Як майбутня матуся, ви повинні не тільки дотримуватися дієти для вагітних, але і переконатися, що п'єте достатньо води. Тому в даній статті ми поговоримо про все важливе, що стосується цієї теми: чому так необхідно пити багато води під час вагітності, скільки саме потрібно пити, як переконатися, що ваша водичка безпечна.

Стильні поради майбутнім мамам: що варто і не варто носити під час вагітності

Як одягатися, що купити з одягу – мабуть, одне з найскладніших і поширених питань під час вагітності, навіть для самих стильних майбутніх матусь. Адже ваше тіло змінюється так швидко, що ви буквально кожен день не знаєте, що з одягу сьогодні вам підійде, а що – ні. Наші поради від модних експертів, які також побували в «цікавому положенні», допоможуть вам навчитися одягатися так, щоб завжди підкреслювати красу вашої жіночної фігури, незважаючи на постійно мінливий силует. Далі – 6 найпростіших і найуніверсальніших порад: що варто і чого не варто носити під час вагітності.

Набір ваги під час вагітності: що важливо знати кожній майбутній мамі? (частина 2)

Що робити при надмірній вазі у майбутньої мами?

Якщо у вас високий ІМТ перед зачаттям, вам можуть прописати дієту і легкі фізичні вправи, які допоможуть вам контролювати набір ваги під час вагітності. Велика зайва вага на початку вагітності збільшує ризик ускладнень під час виношування дитини та пологів, а також загрожує для вас високим кров'яним тиском, гестаційним цукровим діабетом, великим плодом (макросомією), кесаревим розтином.

Набір ваги під час вагітності: що важливо знати кожній майбутній мамі? (Частина 1)

До кінця вагітності, ближче до дати пологів, ви можете важити на 12,5 кг більше, ніж до зачаття. Звичайно, кожна жінка індивідуальна, але чимала надбавка у вазі відбудеться в будь-якому випадку, і це для майбутньої мами – природний здоровий процес. Ваше тіло повинно змінюватися, щоб допомогти дитині вирости і народитися здоровою. Тому до кінця вагітності ваша вага збільшиться приблизно на третину від звичайної – завдяки вазі плоду, амніотичної рідини і плаценти.

Знеболення під час пологів: які методи можна застосовувати? (частина 2)

Розслабитись? Розслабитись!

Хтось вважає, що розслабитись під час переймів – це щось поза межами можливого. Проте, такий стан потрібен для того, аби не заважати пологам – тіло все зробить самостійно. Страх, напруження, скованість – лише посилюють біль, між ними існує пряма залежність. Тож коли біль наростає, завмирати – не найкращий вихід, бо біль від цього лише наростатиме. Під час же розслаблення, м’язовий тонус усього тіла знижується, знижуються і больові відчуття. Якщо ви навчитесь прийомів релаксації і зможете застосувати їх під час пологів – значно облегшите їх і для себе і для малюка.

Пренатальний скрінінг – нехай вагітність пройде спокійно

Під час вагітності кожна жінка переживає моменти хвилювання, адже під серцем виношує нове життя, свою кровинку. Майбутня мама хвилюється про все на світі: як пройде вагітність і пологи, чи все вона встигне, чи все робить «правильно»… Але найперше, звісно, мама хвилюється за здоров’я своєї крихітки: чи правильно розвивається плід, чи відсутні якісь загрози і ризики. На щастя, сьогодні протягом усієї вагітності жінка постійно знаходиться під наглядом лікарів, проходить спеціальні дослідження, які дозволяють контролювати весь процес на належному рівні.

Ультразвукова діагностика під час вагітності

Ультразвукове дослідження давно вже стало регулярною, необхідною пренатальною процедурою для кожної майбутньої мами. На ранніх термінах вагітності УЗД використовують для підтвердження серцебиття плода, а також для визначення маткової (або позаматкової) вагітності. Далі за допомогою діагностики ультразвуком відстежується зростання і розвиток, загальне здоров'я і анатомія майбутнього малюка, розташування плаценти і пуповини. Також УЗД використовується для визначення довжини шийки матки, якщо є підозра на передчасні пологи.

Знеболення під час пологів: які методи можна застосовувати? (частина 1)

Мабуть, кожна жінка в очікуванні пологів переживає певний стрес, хвилювання, адже пологи – однозначно непростий процес. Проте, сьогодні існують різні методи знеболення, причому не лише медикаментозні. Зокрема, одним із найбільш несподіваних є … гіпноз. Адже коли породілля перебуває у стані гіпнотичного забуття, це діє краще ніж будь-які медикаменти: розслабляє організм, позбавляє відчуття тривоги, страху, що скорочує пологи до кількох годин, проте жінка продовжує контролювати своє тіло, процес пологів.

Цукровий діабет у вагітних: чому він виникає та які наслідки може мати?

Під час вагітності доволі поширеним є гестаційний цукровий діабет (також, його називають цукровим діабетом вагітних). Що це за стан, чому він виникає, які наслідки приносить і як можна йому зарадити – про це у нашій статті.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас