Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вагiтнiсть

Календар вагітності

Вагітність і пологи − два дуже важливих етапи в житті усіх батьків. Наш портал розкаже усе, що ви хотіли знати про вагітність і пологи, а також про планування та підготовку до вагітності.
Календар вагітності, стать дитини, група крові дитини, резус-конфлікт та багато іншого: відповіді на усі ваші запитання.

Набір ваги під час вагітності: що важливо знати кожній майбутній мамі? (частина 2)

Що робити при надмірній вазі у майбутньої мами?

Якщо у вас високий ІМТ перед зачаттям, вам можуть прописати дієту і легкі фізичні вправи, які допоможуть вам контролювати набір ваги під час вагітності. Велика зайва вага на початку вагітності збільшує ризик ускладнень під час виношування дитини та пологів, а також загрожує для вас високим кров'яним тиском, гестаційним цукровим діабетом, великим плодом (макросомією), кесаревим розтином.

Набір ваги під час вагітності: що важливо знати кожній майбутній мамі? (Частина 1)

До кінця вагітності, ближче до дати пологів, ви можете важити на 12,5 кг більше, ніж до зачаття. Звичайно, кожна жінка індивідуальна, але чимала надбавка у вазі відбудеться в будь-якому випадку, і це для майбутньої мами – природний здоровий процес. Ваше тіло повинно змінюватися, щоб допомогти дитині вирости і народитися здоровою. Тому до кінця вагітності ваша вага збільшиться приблизно на третину від звичайної – завдяки вазі плоду, амніотичної рідини і плаценти.

Знеболення під час пологів: які методи можна застосовувати? (частина 2)

Розслабитись? Розслабитись!

Хтось вважає, що розслабитись під час переймів – це щось поза межами можливого. Проте, такий стан потрібен для того, аби не заважати пологам – тіло все зробить самостійно. Страх, напруження, скованість – лише посилюють біль, між ними існує пряма залежність. Тож коли біль наростає, завмирати – не найкращий вихід, бо біль від цього лише наростатиме. Під час же розслаблення, м’язовий тонус усього тіла знижується, знижуються і больові відчуття. Якщо ви навчитесь прийомів релаксації і зможете застосувати їх під час пологів – значно облегшите їх і для себе і для малюка.

Пренатальний скрінінг – нехай вагітність пройде спокійно

Під час вагітності кожна жінка переживає моменти хвилювання, адже під серцем виношує нове життя, свою кровинку. Майбутня мама хвилюється про все на світі: як пройде вагітність і пологи, чи все вона встигне, чи все робить «правильно»… Але найперше, звісно, мама хвилюється за здоров’я своєї крихітки: чи правильно розвивається плід, чи відсутні якісь загрози і ризики. На щастя, сьогодні протягом усієї вагітності жінка постійно знаходиться під наглядом лікарів, проходить спеціальні дослідження, які дозволяють контролювати весь процес на належному рівні.

Ультразвукова діагностика під час вагітності

Ультразвукове дослідження давно вже стало регулярною, необхідною пренатальною процедурою для кожної майбутньої мами. На ранніх термінах вагітності УЗД використовують для підтвердження серцебиття плода, а також для визначення маткової (або позаматкової) вагітності. Далі за допомогою діагностики ультразвуком відстежується зростання і розвиток, загальне здоров'я і анатомія майбутнього малюка, розташування плаценти і пуповини. Також УЗД використовується для визначення довжини шийки матки, якщо є підозра на передчасні пологи.

Знеболення під час пологів: які методи можна застосовувати? (частина 1)

Мабуть, кожна жінка в очікуванні пологів переживає певний стрес, хвилювання, адже пологи – однозначно непростий процес. Проте, сьогодні існують різні методи знеболення, причому не лише медикаментозні. Зокрема, одним із найбільш несподіваних є … гіпноз. Адже коли породілля перебуває у стані гіпнотичного забуття, це діє краще ніж будь-які медикаменти: розслабляє організм, позбавляє відчуття тривоги, страху, що скорочує пологи до кількох годин, проте жінка продовжує контролювати своє тіло, процес пологів.

Цукровий діабет у вагітних: чому він виникає та які наслідки може мати?

Під час вагітності доволі поширеним є гестаційний цукровий діабет (також, його називають цукровим діабетом вагітних). Що це за стан, чому він виникає, які наслідки приносить і як можна йому зарадити – про це у нашій статті.

Застуда при вагітності: як себе захистити?

Мабуть, зайвим буде вкотре говорити про те, що застуди, які виникають в період вагітності, можуть негативно вплинути на плід, тож вагітній жінці потрібно максимально берегти себе від потенційних ризиків, уникаючи людних місць, переохолоджень, слідкуючи за своїм харчуванням, максимально збагачуючи його вітамінами та поживними речовинами, проводячи профілактичні заходи. А навіть якщо не вдалось вберегтись і ви захворіли, - з перших днів нездужання розпочинайте лікувальні заходи, не запускаючи хворобу.

Особливості праці вагітних жінок: роз´яснення від юриста

Кожна з жінок працює, але не всі знають свої права і не можуть їх захистити. Коли жінка вагітна, її особливий стан є підставою для легкої праці, але вагітність жінка підтверджує медичним висновком, довідкою, яку приносить з медичного закладу, де вона стає на облік у лікарні, де спостерігають за здоров’ям вагітних.

5 ознак, які «натякають» вам про вагітність

Вагітність – це завжди хвилююче, і не важливо: спланована вона, чи ні, жінка із завмиранням серця чекає потенційних ознак, які підтвердять її здогади, або надії. А часто жінки запевняють, що відчували це ще до перших результатів тесту і різних «симптомів» вагітності. Але, часом, коли емоції зашкалюють, складно відрізнити ту саму інтуїцію, яка ніколи не обманює, від простого видавання бажаного за дійсне і самонакручування.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас